Музей під відкритим небом “Табір ВО УПА “Волинь-Південь”

 В Історія регіону, Меморіальні об’єкти | Пам'ятники | Пам’ятки, Музеї

Антонівці-музейМузей під відкритим небом “Табір ВО УПА “Волинь-Південь” — музейний комплекс на території Шумського району Тернопільської області. Розташований на околицях сіл Стіжок, Антонівці та Велика Іловиця.

Реконструйований з 1992 року за спогадами очевидців. Каплиця-курінь встановлена в затишній улоговині на місці таборового храму. Далі за нею – джерело.

Нижче в улоговині розташовувались таборові будівлі пекарні, майстерень.  Стежка, що веде вгору виводить на повстанчий цвинтар.

Антонівський музей просто неба є центром щорічних міжобласних заходів до річниць Української Повстанської Армії, а в урочищі “Данилівград” з року в рік відбуваються масові святкування днів Святої Трійці. З 2006 року до цих святкувань приурочено міжобласний мистецько-краєзнавчий фестиваль “Братина”.

Історія

В листопаді 1942 року у Шумських лісах почали діяти ї, а у 1943 році було створено табір УПА “Волинь: Південь” із штабом, командиром якого було призначено Івана Климишина.

Влітку 1943 року  Антонівецький табір набуває особливої ваги. Крім школи старшин та підстаршин і лікарні тут організовують курси медсестер, пекарню, миловарню, слюсарню, швейну майстерню, невеличкий м’ясокомбінат у самому селі Антонівці.

У селі Забара було створено аптеку, збиралися різні лікарські рослини для виготовлення ліків, мазі, настоїв, щоб ними лікувати хворих і поранених повстанців. Також тут виробляли медичне перев’язочні матеріали.

При штабі УПА “Волинь: Південь” створювались підрозділи “Юнаки”. Зараховувались туди молоді люди віком від 17 до 19 років. На них було покладено завдання підтримувати зв’язок, супроводжувати бойові підрозділи, розквартировувати прибулих по квартирах. Юнаки проходили муштру, вчилися мінувати мости і залізничні колії, освоювали практику ведення бою.

Крім військових шкіл у селі М.Іловиця була школа політосвіти. В селі Антонівці у конторі водяного млина знаходилась група пропагандистів і журналістів УПА. Стала виходити газета “Повстанець”, як орган УПА. Відбулися пропагандистські рейди в центральні області України.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt