МУЗЕЙ-КІМНАТА ПАМ’ЯТІ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ В АФГАНІСТАНІ | Тернопіль

 В Афганська війна 1979—1989 | Книга пам’яті, Військовики, ДОВІДКОВІ РЕСУРСИ, Історія регіону, КУЛЬТУРА | ЛІТЕРАТУРА | МИСТЕЦТВО, Музеї

МУЗЕЙ-КІМНАТА ПАМ’ЯТІ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ В АФГАНІСТАНІ | Тернопіль
Адреса: вулиця Романа Купчинського, 5, Тернопіль, Тернопільська область, 46000
Відкрито: 10 лютого 2012.
В основі музею — стенди з інформацією про афганську війну, фотографії молодих юнаків, які загинули в Афганістані, особисті речі військовослужбовців, серед яких листи до батьків, грамоти, посвідчення та бойові нагороди.
Більшість експонатів кімнати пам’яті раніше знаходились в музеї, що діяв в художній майстерні Любомира Васильовича Протасевича, син якого, Тарас, молодий офіцер з Тернополя загинув на Афганській війні у 1986 році.  Пройшов час і старе приміщення майстерні стало непридатним для використання, тому два роки назад Любомир Протасевич звернувся до громади міста, щоб знайти місце для облаштування музею-кімнати пам’яті. Директор тернопільського технічного ліцею Лисий Ігор Романович підтримав пропозицію вдови загиблого на Афганській війні Ярослави Богач, яка працює викладачем в цьому ліцеї, щоб перемістити експозицію музею-кімнати в приміщення ліцею.
Голова Тернопільської міської Спілки ветеранів Афганістану Роман Храпцьо надав допомогу у перевезенні експонатів до нового приміщення. Тут зібрані матеріали про тих, хто загинув, але є й про тих, хто залишився жити. 
Джерела

Відлуння чужої війни [Текст]: фотокаталог пам’ятників, пам’ятних знаків, могил учасників війни в Афганістані 1979—1989 рр., розташованих на території Тернопільської області / упоряд.: С. Грабовий, А. Лукащук ; Терноп. обл. центр охор. та наук. дослідж. пам. культ. спадщини. — Тернопіль, 2018. — С. 28 : іл.

Музеї [Електронний ресурс] // Тернопільська обласна організація Української спілки ветеранів Афганістану : офіц. веб-сайт. — Тернопіль, 2020. — Режим доступу: https://ter-usva.at.ua/index/0-5, вільний. — Дата ост. пер.: 20.07.2020.

Recent Posts

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt