МАСЛЯК Ярослав Іван

 В Діаспора, Діячі культури й мистецтва, Діячі театру й кіно, ДОВІДКОВІ РЕСУРСИ, КУЛЬТУРА | ЛІТЕРАТУРА | МИСТЕЦТВО, Письменники | Літературознавці
МАСЛЯК Ярослав Іван (Jaroslaw Iwan Masliak; літ. псевд. Грицько Волокита; 04.02.1909, м. Бережани — 17.07.1996, м. Сідней, Австралія) — український театральний, культурний і громадський діяч, письменник-гуморист, музиколог, фотограф, член ОУН. Голова СУСОП. Пластун. Член Об’єднання Українських Письменників «Слово».

Народився 14 лютого 1909 року в Бережанах, Галичина. У Львові закінчив гімназію (1929) і студіював право; випускник фотографічної школи при Львівському Університеті та член редколегії журналу «Світло і Тінь». За приналежність до ОУН був ув’язнений у Львові в «Бригідках» та в Березі Картузькій.

У 1940—1944 працював в Українському Допомоговому Комітеті в Кракові і Ярославі, а 1944—1945 у тижневику «Земля» (Плауен, Західна Німеччина). Керівник українських таборових театрів у Мангаймі та Ельванґені, Західна Німеччина. Виїхав до Австралії в 1949 році й поселився в Сіднеї. 20 pоків очолював українознавчі та педагогічні курси.

Автор рецензій і фейлетонів у часописах «Вільна Думка» (Сідней), «Церква і Життя» (Мельборн) і «Нові Дні» (Торонто). Займався українським театром легкого жанру як організатор, режисер і драматург. 1950 вперше влаштував театральний вечір у Сіднеї, 1957 став керівником Гуртка прихильників сцени, а 1974—1985 — «Летючої Естради».

Автор:

  • комедії «Моя дочка Шкаралупа» (1952),
  • п’єси для дітей «Найкраща мати» (1970),
  • низки одноактівок і скетчів,
  • збірки прозових і драматичних творів «Дар любови» (М., 1983).

Джерело

Павлишин, М. МАСЛЯК Ярослав Іван [Текст] / Марко Павлишин // Енциклопедія Української діяспори : у 4 т. / Наукове т-во ім. Шевченка в Америці, НАН України ; редкол.: В. Маркусь, П. Толочко, В. Євтух [та ін.]. — Київ – Нью-Йорк – Чікаґо – Мельборн, 1995. — Т. 4 : (Австралія – Азія – Африка). — С. 120 : фот.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt