МАКСИМІВ Володимир Петрович

 В Видатні діячі регіону, почесні громадяни регіону
МАКСИМІВ Володимир Петрович (1928, c. Шульганівка, нині Чортківського району Тернопільської області — 2003, Київ) — український господарник.


Володимир Петрович Максимів народився 12 липня 1929 року в селі Шульганівка. Тут закінчив початкову школу, а в 1947 р. Ягільницьку середню школу. Після закінчення Львівського політехнічного інституту трудовий шлях розпочав у 1952 р. інженером в с. Опари Дрогобицького району Львівської області.

У 1956 р. Володимир Максимів призначений на посаду головного інженера, а через рік – директора та згодом начальника Шебелинського укрупненого газопромислу. Протягом найближчих років Шебелинський промисел став провідним не лише в колишньому СРСР, а й у Європі.

Саме В.Максиміву належать винаходи, які спричинили поштовх вперед у газовій промисловості. Та найбільшою заслугою В.П.Максиміва перед Україною була його неухильна політика щодо найширшого охоплення всієї території України газопровідною мережею в період будівництва внутрішніх і транзитних магістральних газопроводів

За великий вклад у розвиток газової промисловості був нагороджений орденами і медалями. З 1985 р. Володимира Петровича призначено директором «Укргазпрому», а з 1988 р. став президентом концерну України «Укргазпром».

Останні свої роки (1988-2003) працював радником голови правління акціонерного товариства «Укргазпром», радником генерального директора дочірньої компанії «Укргазвидобувач».

В.Максимів виявляв синівську любов до своєї малої батьківщини, старався у всьому допомогти рідному селу, подбав про газифікацію рідної Шульганівки та навколишніх сіл.

Помер В.П.Максимів 26 травня 2003 р. У бібліотеці є декілька книг про трудову діяльність Володимира Петровича Максиміва, які подарував його соратник по праці, теж уродженець с.Шульганівка Б. Савків.

джерело

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt