Кооператив «Іскра»

 В Металопрокат | Вироби з металу

Кооператив «Іскра»

вул. Галицька, 175
м. Бучач,
тел. (03544)2-66-45

Голова кооператву – Бабала В.В.

20 лютого 2005 року Бучацький кооператив «Іскра» відсвяткував свій 15-літній ювілей.

олова та засновник підприємства — Василь Васильович Бабала.

Метою створення кооперативу став випуск батарей чавунних радіаторів РК-100, які на початку 90-х були досить-таки дефіцитними. У травні 1991 року на підприємстві виплавили першу тонну чавуну. Протягом наступних п’яти років підприємство налагодило стабільне виробництво чавунних батарей. А коли роком пізніше на заваді стало постійне відключення електроенергії, колектив підприємства не розгубився і почав випускати каналізаційні люки (тип Т), а також водозливні решітки. Основним замовником люків став Івано-Франківськ, а водозливних решіток — Київ. У 1996 році на ринку створився дефіцит пічного литва, так як багато ливарних цехів простоювало. В результаті цього кооператив повністю перейшов на вироблення товарів народного споживання і на сьогодні підприємство виробляє:

  • дверцята спарені;
  • дверцята для пічних топок та піддувні;
  • плити одноконфорочні;
  • плити двоконфорочні;
  • плити глухі середні;
  • решітки.

Продукція підприємства користується високим попитом серед споживачів. Та це і не дивно, адже при невисокій ціні вироби кооперативу є якісними та відповідають необхідним вимогам. При цьому слід відзначити, що «Іскра» — активний учасник конкурсу «100 кращих товарів України».

У найближчих планах голови кооперативу — створення власної лабораторії. Придбавши необхідне обладнання, фахівці підприємства матимуть змогу контролювати хімічний склад чавунних виробів, що дасть можливість відливати більш відповідальні деталі. Зокрема, до кінця 2005 року планується випустити продукції на загальну суму понад 1 млн. гривень.

Зараз на підприємстві працює 29 чоловік. Пріоритетними є такі професії:

  • заливальник металу в кокіль;
  • формувальник ручного формування;
  • завальник шахти;
  • вагранник.

«Щоб стати спеціалістом ливарної справи, — розповів Василь Васильович, — необхідно не тільки б років вчитися, але й мати не менше 10 років досвіду на такій роботі. Адже ливарне виробництво дуже складне. Раніше в металургійній і ливарній справі було багато висококваліфікованих спеціалістів. Тепер дані професії практично позабуті і ми відчуваємо гостру нестачу кадрів. На жаль, в подальшому це буде відчуватися ще більше».

Сьогодні кооператив «Іскра» постачає продукцію для таких підприємств, як ТзОВ «Іріта-Захід» (м. Львів), ТзОВ фірма «Іріта» (м. Дніпропетровськ), ТВК «Львівторбуд-матеріали», СП ЧТБ Облспоживспілки (м. Чернівці), МП «Культиватор» (м. Рахів), ТзОВ «Склад-магазин» (м. Жовква, Львівської обл.).

Наостанок зазначимо, що крім стабільного збільшення обсягів виробництва, не забувають на підприємстві й про розвиток соціальної сфери: покращується добробут працюючих, надається благодійна допомога школам, місту, релігійним установам у будівництві храмів. При цьому основою успіху діяльності кооперативу є злагоджена робота всього колективу, яким вміло керує Василь Васильович Бабала. І не гучними словами, а конкретними справами відомий кооператив «Іскра» далеко за межами Бучацької землі

Recent Posts

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt