ЛЯХОВИЧ Ярина

 В Архітектори | Художники | Скульптори, Діаспора, ДОВІДКОВІ РЕСУРСИ

Irene and Andrew with two of Irene’s paintings on the theme of “Cultures” exhibited in the National Gallery of Victoria.

ЛЯХОВИЧ Ярина (Irene Lachowicz, дівоче прізвище Цюпак; 02.10.1942, м. Теребовля) — малярка; дружина Андрія  Ляховича.

Народилася 2 жовтня 1942 року в Теребовлі на Тернопільщині. В 1943 разом з батьками виїхала до Німеччини, 1949 до Австралії. У 1960 одержала диплом дизайнера в Королівському Мельбурнському Інституті Технології (RMIT), у 1986 там же — звання бакалавра мистецтв-маляра.

Працювала дизайнером інтер’єрів в державній службі Вік. Відзначена нагородами за участь у багатьох виставках, у тому числі 2 річних виставках Королівської Заокеанської Ліги (Royal Overseas League Annual Art Exhibition). 1992 мала 2 персональні виставки в Мельбурні. Малює в абстрактно-експресіоністичному стилі.
Член Об’єднання Митців Вік. (Victoria Artists’ Society) та Спілки Українських Образотворчих Мистців Австралії. Активна в Пласті.

Джерело

М.П. ЛЯХОВИЧ Ярина [Текст] // Енциклопедія Української діяспори : у 4 т. / Наукове т-во ім. Шевченка в Америці, НАН України ; редкол.: В. Маркусь, П. Толочко, В. Євтух [та ін.]. — Київ – Нью-Йорк – Чікаґо – Мельборн, 1995. — Т. 4 : (Австралія – Азія – Африка). — С. 116.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt