Премія журналу “Літературний Тернопіль”

 В Премії | Відзнаки | Нагороди

Премія літературно-мистецького і громадсько-політичного часопису “ЛІТЕРАТУРНИЙ ТЕРНОПІЛЬ” заснована у 2009 році.

Журнал виходить у Тернополі від березня 2008 року. Створений на основі журналу «Тернопіль». Засновники – Тернопільська обласна організація НСПУ, видавничий дім «Вільне життя». Головний редактор журналу – Богдан Мельничук.

До складу редколегії «Літературного Тернополя»  входять авторитетні тернопільські письменники, науковці, громадські діячі. Саме вони й обирають лауреатів літературної премії.


Лауреати
2019 – Лауреати “Літературного Тернополя” – 2019
2018 – “Літературний Тернопіль” назвав лауреатів 2018 року
2017 – Лауреати “Літературного Тернополя” – 2017″
2016

ПРОЗА:

  • Людмила ГИЧКО – за супердетектив «Закохані в місячному сяйві».  

ПОЕЗІЯ – Юрій ЗАВАДСЬКИЙ – за добірку віршів «Тілом».

ПУБЛІЦИСТИКА – Галина САДОВСЬКА, заслужений журналіст України — за серію публікацій про подвижників нації.

2015

ПОЕЗІЯОксана ДЯКІВ за добірку поезій «Ідуть у бій супроти супостата».

Оксана ДЯКІВ (літературний псевдонім Оксана Михайлюк), українська поетеса, письменниця, журналіст, редактор Заліщицької районної газети «Колос». Член НСЖУ (Національна спілка журналістів України) (2003 р.).

Народилася 10 березня 1969 року в м. Чортків Тернопільської області. Живе у Заліщиках. Закінчила Чортківське педагогічне училище (1988), філологічний факультет Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (1995).

Працювала в навчальних закладах Заліщицького району. З 2001 року – редактор Заліщицької районної газети «Колос». Учасниця трьох Професійних конкурсів преси у 2003-2005 роках, які організовувала Українська Асоціація Видавців Періодичної Преси.

У творчому доробку:

  • поетичні збірки «Гармонія протилежності» (2012), «Спектральність слів» (2013), «Терпке вино, як помаранча осені», «Нескорені серця» (2015),
  • прозово-поетичні та літературно-публіцистичні видання «Вікно думок» (2013),

Проза – Галина ШУЛИМ, за роман «Коли пече зрада»

Галина ШУЛИМ, письменниця. Народилася 20 квітня 1973 року в м. Тернопіль.
Лауреат конкурсу «Жіночі історії» (2007) пам’яті Людмили Овсянної. Пише казки, оповідання.

Закінчила Бучацький аграрний коледж (2006). Працює лаборантом Тернопільської науково-дослідної станції ветеринарної медицини.

В 2012 році видавництво «Підручники і посібники» видало збірку Галини Шулим «Завітала в гості казка». Разом з Богданом Мельничуком двічі (2012, 2013) ставала дипломантом літературного конкурсу «Коронація слова» у номінації «П’єси для дітей»

– за твір «На галявині та в підземеллі» (виданий під назвою «Пригоди гномика Чарлі») і «Чотири чарівні перлини» (поставив Хмельницький обласний академічний муздрамтеатр ім. М. Старицького).

Публіцистика – отець Василь Погорецький за есеї «Рефлексії на фінішній прямій», «Молитва за Україну» і «Таїна цвинтарної буттєвості».

Василь ПОГОРЕЦЬКИЙ – доктор теологічних та кандидат історичних наук, настоятель Свято-Покровської церкви м. Копичинці священик. Член Національної спілки журналістів України й Національної спілки краєзнавців України.

Народився в с. Полівці Чортківського району Тернопільської області. після закінчення восьмирічної школи в родинному селі продовжив навчання в Джуринській десятирічці. Військову строкову службу проховдив у Азербайджані.

Закінчив Санкт-Петербурзьку Духовну Семінарію, Івано-Франківський Теологічно-Катехитичний Інститут, Варшавський Інститут Теології Апостольства, Варшавський університет ім. Кардинала Стефана Вишинського і докторантуру, ТНПУ ім. В. Гнатюка й аспірантуру.

За фахом – учитель історії і правознавства. Доктор теологічних наук і кандидат історичних наук. Працював викладачем суспільних дисциплін та віце-ректором Чортківської Дяківсько-Катехитичної Аккадемії ім. свщмч Григорія Хомишина.

Автор наукових праць: «Українська духовна культура і Петро Могила» (2009), «Філософія релігії Володимира Соловйова» (2010), “Історія філософії еклезіології» (2011), «Україна і Петро Могила: історично-філософсько-релігійна інтерпретація» (2015);

прозових творів: «На роздоріжжі» (2013), «Хрест на вістрі буття» (2014);

поетичних збірок: «Зболена Доля у Музі» (2011), «Розвидняється» (2012), «Сліди на дорозі до Неба» (2012), «Розкрилял Любові у часі» (2013), «На хвилях болю» (2014), «Пробудження» (2014).

Отець Василь утверджує в літературі самобутній жанр, який не так просто означити, бо узагальненої назви ще не існує – це твір, написаний на стику новели і нарису, оповідання і есе.

У своїй творчості він зауважує, що людина – місток між Богом і природою, «де порожнечі ніяк не може бути, бо її заповнює любов». У творчому доробку о. Василя збірки поезії – «На хвилях болю», «Лісові псалми», «Пробудження», «Розкрилля любові у часі» та ін. З цього приводу хочеться навести таку цитату:

«Перед кожною людиною у вирішальний час стеляться три дороги: одна назад, та, що вже стоптана, – це дорога в минуле, друга, та, що під ногами, дорога тупцювання на місці, – це дорога в теперішнє, дорога в нікуди, третя дорога вперед, та, що манить нас, – це дорога в майбутнє.

Дорога в минуле нас лякає, дорога в теперішнє, на якій стоїмо, нас не задовольняє, а в дорогу майбуття немає відваги йти, щоб не зійти на манівці» («На роздоріжжі»).

Відзначено преміями журналу й головного редактора часопису, заслуженого діяча мистецтв України Богдана Мельничука; Катерину Теличин та Ігоря Максимлюка – за комп’ютерний дизайн та верстку видання.

Джерела:

Тернопільський енциклопедичний словник [Текст] : у 4 т. / редкол.: Г. Яворський [та ін.] — Тернопіль, 2010. – Т. 4 : А – Я (додатковий). – 788 с.

Дяків, О. «Ідуть у бій супроти супостата…» [Текст] / О. Дяків // Літературний Тернопіль. – 2015. – С.10-13.

Костишин Л. “Літературний Тернопіль” нагородив лауреатів [Текст] / Костишин Л. // Вільне життя плюс. – 2015. – 23 груд. – С. 5 : фот.

Погорецький, В. Молитва за Україну [Текст]  / Василь Погорецький // Літературний Тернопіль. – 2015. – С. 6-9.

Шулим,  Г.  Коли пече зрада [Текст] : роман /Галина Шулим // Літературний Тернопіль. – 2015. – С. 27-35.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt