Кульчицький Михайло Йосипович

 В Архітектори | Художники | Скульптори, Майстри народних ремесел
КУЛЬЧИЦЬКИЙ Михайло Йосипович (02. 02. 1949, с. Ст. Брикуля, нині Теребовлянського району) – художник, педагог, різьбяр, майстер декоративно-ужиткового і сакрального мистецтва. Член НСМНМУ (2008). Галузеві та церковні відзнаки.

Закінчив Львівський сільськогосподарський інститут (нині національний аграрний університет), а також ТНПУ. 1927-2007 – керівник гуртка художньої різьби по дереву школи-інтернату в с.Струсів Теребовлянського району. Нині на творчій роботі.

Займається різьбленням у техніці плоскої різьби, розписом на дереві, виконаної у техніці точіння з елементами яворівської різьби.

Від 1990-х виготовляє іконостаси (близько 20- у селах Бурканів, Кривки, Струсів Теребовлянського р-ну, Рівненської та Івано-Франківської області).

Разом із Романом Вільгушинським споруджує і оформлює каплиці у містах та областях України; реконструюював колону св. Яна Непомука І.-Г. Пінзеля в м. Бучач (2007). Організатор пленерів “Струсівська осінь” (2007, 2008). Від 2001 року – учасник обласних та міжнародних мистецьких виставок, всеукраїнських свят народних ремесел і фольклору.

Творчість Михайла Йосиповича зберігається у музеях і приватних колекціях в Україні, Австралії, Аргентині, Ватикані, Канаді, США, країнах Зх. Європи.

 

Фотогалерея творчих робіт→ 

джерело

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt