КУЧЕРКА Стефанія Іванівна

 В Бібліографи | Бібліотекарі, Діячі культури й мистецтва
Кучерка Стефанія Іванівна (16.09.1946, с. Кокутківці Зборівського району Тернопільської області) – бібліотекар. Заслужений працівник культури України (2007).

Кучерка Стефанія Іванівна народилася 16 вересня 1946 року в селі Кокутківці Зборівського району Тернопільської області. Навчалась і закінчила Кокутківську восьмирічну школу (1961) та Великоглибочецьку середню школу (1964).

1974 – 1976 роки – навчалася у Теребовлянському культурно-освітньому училищі, набула спеціальність бібліотекаря, кваліфікація – «бібліотечна справа».

Вона співпрацює з органами місцевого самоврядування, громадою села, молодіжними формуваннями, громадськими організаціями. З ініціативи Кучерко С. І. в бібліотеці проводяться заходи з участю уродженців села Буряківка, які проживають у різних регіонах України та державах світу. Вони надають спонсорську підтримку, дарують книги до бібліотеки.

Кучерка Стефанія Іванівна трудову діяльність розпочала в 1971 році на посаді  завідуючої сільською бібліотекою с. Буряківка Заліщицького району і  працювала на цій посаді до 22 серпня 2016 року.

За час роботи самовіддано і творчо організовувала діяльність бібліотечної установи. Вона  проводила різноманітні заходи, з метою  удосконалення інформаційно-ресурсної бази бібліотеки, популяризації та поповнення бібліотечних фондів, впровадження інноваційних форм обслуговування користувачів.

Стефанія  Іванівна  значну увагу надавала краєзнавчій діяльності,  організовуючи  змістовні  заходи в центрі краєзнавства,  залучала мешканців села до участі в діяльності клубу за інтересом «Спадщина», дбала про поповнення бібліотечних фондів  краєзнавчими документами.

Завідуюча бібліотекою-філією майстерно готувала масові  заходи по  відзначенню державних свят, суспільно – політичних подій,  літературно-мистецьких дат у селі, співпрацювала з органами місцевого самоврядування, громадою села,  молодіжними формуваннями, громадськими організаціями.

Кучерка С. І. підтримувала зв’язки  бібліотечної установи з уродженцями села Буряківка, які  проживають у різних регіонах України та держав світу. Вони надають спонсорську  підтримку, дарують книги до бібліотеки.

У 2011 році в бібліотеці відкрито Інтернет-центр із безкоштовним доступом до електронних ресурсів. Завідуюча бібліотекою залучала до цієї справи спонсорів, які  сприяли у придбанні комп’ютера та принтера, підключенню бібліотеки до Інтернету.

Завідуюча бібліотекою-філією, після передачі бібліотеки  і виходу на пенсію, ділиться власним  досвідом  із новопризначеним бібліотекарем,  колегами по роботі, бере активну участь  у проведенні  масових заходів. Досвід роботи зав. бібліотекою-філією села Буряківка Кучерка Стефанії Іванівни «Бібліотечне  краєзнавство» узагальнено у 2010 році і рекомендовано для впровадження у діяльність бібліотек району, а також  поміщено на веб-сайті Заліщицької централізованої бібліотечної системи.

У 2007 році С. І. Кучерко присвоєно звання «Заслужений працівник культури України». Вона нагороджувалась грамотами обласної та районної держадміністрацій, відділу культури та дирекції ЦБС.

Джерело:

Кучерка Стефанія Іванівна

 

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt