КОВАЛЬЧУК-БУРЯК Лариса Володимирівна

 В Діаспора, Митці | Мистецькі колективи | Виконавці

Ковальчук-Буряк Лариса Володимирівна (англ. Larissa Burak, 1968, м. Хоростків Гусятинського району Тернопільської обл.)  — українська бандуристка, співачка.

Народилась 1968 у Хоросткові на Тернопільщині у родині художників. Батько Лариси походить з Лемківщини (художник-митець, диригент хорів). Лариса співала з дитинства під впливом бабусі, яка співала в церковному хорі. Лариса спершу грала на піаніно і скрипці, а згодом обрала бандуру. У Лариси чудовий голос (меццо-сопрано).

Закінчила Тернопільське музичне училище, Київську консерваторію (клас професора Сергія Баштана). На Всеукраїнському конкурсі бандуристів у 1993 стала лауреатом. Закінчила аспірантуру при Київській консерваторії, в той час зустріла австралійського українця Олександра Буряка і стала його дружиною. Багато виступала на Україні і закордоном (Німеччина, Франція, Австралія), зокрема з хором „Чумаки”.

Виступає з концертами в Австралії. В репертуарі Лариси: ”Плач Ярославни” на слова Т.Г.Шевченка, муз. Ф. Кучеренка, українські народні пісні, а також інструментальні твори композиторів різних жанрів та епох.

Учасник міжнародного фестивалю «All the World’s Violins» в Брюсселі. який організував Ієгуді Менухін в 1993 р. В її репертуарі – твори українських композиторів, а також світових класиків. Живе в Сіднеї (Австралія).

Джерело:

Жеплинський, Б. М. Ковальчук-Буряк Лариса Володимирівна [Текст] / Б.М. Жеплинський, Д.Б. Ковальчук // Жеплинський, Б. М. Українські кобзарі, бандуристи, лірники : енцикл. довідник. – Львів, 2011. – С. 112-113.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt