КОРЧЕМНИЙ Василь Григорович

 В Видатні діячі регіону, почесні громадяни регіону
c04
КОРЧЕМНИЙ Василь Григорович (14.11.1931, с. Киселі, Старокостянтинівський район, Хмельницька область —05.09. 2016, м. Хоростків, Тернопыльська область) — український науковий агроном-садівник, пасічник і автор і видавець книжок про флору.

Народився 14 листопада 1931 року в селі Киселі Старокостянтинівського району Хмельницької області. Закінчив сім класів місцевої школи, в 1949 році вступив на навчання до Кам’янець-Подільського училища садівництва.

В 1951 році успішно закінчив училище, отримав кваліфікацію старшого садівника. Закінчив Житомирський сільськогосподарський технікум (відділення плодоовочівників), Уманський сільськогосподарський інститут. Після завершення навчання і відмінного захисту дипломної роботи було присвоєно кваліфікацію агронома-садівника.

Заочно поглиблював свої знання у галузі бджільництва, навчаючись у Рибнинському науково-дослідному інституті бджільництва (Росія). З 1954 року Василь Корчемний працює на сільськогосподарській дослідній станції в місті Хоросткові Гусятинського району Тернопільської області.

Тут під його керівництвом було висаджено 150 га садів і ягідників. Він заклав колекційні і маточні сади, де вивчався багатющий плодоягідний асортимент, який збагатив помологічний склад садівничої галузі області, завдяки цьому було розроблено нову агротехніку ведення садівництва.

Хоростківський державний дендрологічний парк

В 1972 році на площі 14 га розпочато роботи зі створення Хоростківського дендрологічного парку — зеленого музею екзотичної і місцевої флори Поділля під відкритим небом, в якому зібрано велику колекцію видів, різновидів і форм дерев, чагарників з усіх країн і континентів світу.

Створюючи хоростківський шедевр садово-парокового мистецтва, Корчемний одночасно створював колекцію цікавих тропічних і субтропічних рослин для закритого ґрунту, так званого зимового саду. Майже за десять років він зібрав 375 видів і форм субтропічних і тропічних культур.

Зібрав багато матеріалів для кімнати-музею Т.Шевченка, для меморіального музею письменника, уродженця Хоросткова Дмитра Макогона.

Він вчений садівник-дендролог, поет, художник та письменник, краєзнавець. Його перу належать численні краєзнавчі розвідки й твори (див. Творчий доробок →).

Відзнаки

Заслужений працівник сільського господарства України (1992), Відмінник охорони природи України,
Почесний член Всеукраїнського товариства охорони природи, член Всеукраїнської спілки краєзнавців, Всеукраїнської спілки «Літературний форум», Національної Спілки журналістів України, Почесний пасічник України, Почесний громадянин міста Хоросткова, Заслужений працівник Подільської дослідної станції, академік Української Екологічної Академії. Нагороджений Грамотою Президії Верховної Ради України.

Джерела

Бубній, П. Корчемний Василь Григорович [Текст]  / Петро Бубній // Тернопільський енциклопедичний словник : у 4 т. / редкол.: Г. Яворський та ін. — Тернопіль, 2005. — Т. 2 : К — О. — С. 187.

Бубній, П. Василь Корчемний [Текст] : нарис життя і творчості / П. Бубній. — Тернопіль, 1998. — 161 с. : іл.

70 років від дня народження Корчемного Василя Григоровича (14.11.1931) – вченого агронома-садовода, художника, поета [Текст] // Література до знаменних і пам’ятних дат Тернопільщини на 2001 рік [Текст] : бібліогр. покажч. / уклад. М. Друневич. — Тернопіль, 2000. — С. 77-79. — Електрон. версія видання: http://library.te.ua/library_content/calendar/kalendar01/14-11.htm (15.09.2016).

 

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt