КОНОВИЦЯ | Шумський район | Тернопільська область

 В Адміністративно-територіальний устрій

КОНОВИЦЯ — село в складі Шумської ОТГ. Розташоване на правому березі р. Кума (права притока Вілії, басейн Горині, сточище Прип’яті), за 5 км від районного центру і 25 км від найближчої залізничної станції Лепесівка. Територія – 0,74 кв. км. Дворів – 32. Населення – 96 осіб (2014). Поблизу села виявлено археологічні пам’ятки трипільської культури та дві кам’яні гробниці скіфського періоду.

Історичних документів, що свідчили б про першу письмову згадку, виявити не вдалося.
Назва походить, найімовірніше, від роду занять мешканців, які розводили коней.

Від вересня 1939 р. село – під радянською владою. Від початку липня 1941 р. до 26 лютого 1944 р. Коновиця – під німецькою окупацією; нацисти вивозили юнаків та дівчат на примусові робити до Німеччини. Із мобілізованих на фронти німецько-радянської війни пропали безвісти:

  • Антон Мартинюк (1913–1944),
  • Олексій Стасюк (1909–1944).

Після 1944 р. Коновиця – хутір Бриківської сільської ради. Від 1952 р. – село. До початку 1990-х рр. Коновиця була бригадним селом колгоспу з центральною садибою у с. Бриків. Нині земельні паї селян орендує ФГ “Беріжок”. Діє фельдшерський пункт.

Джерела:

Фарина, І. Коновиця [Текст] / І. Фарина, І. Федечко // Тернопільщина. Історія міст і сіл : у 3 т. Т. 3. — Тернопіль, 2014. — С. 559.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt