Коханська-Сембріх Марцеліна Пракседа

 В КУЛЬТУРА | ЛІТЕРАТУРА | МИСТЕЦТВО, Митці | Мистецькі колективи | Виконавці, Музика | Хореографія
Коханська-Сембріх Марцеліна Пракседа (Пракседа Марселіна Коханська, Марцеліна Пракседа Коханська-Сембріх, в заміжжі — Стенґель; пол. Marcelina Prakseda Kochańska-Sembrich; 15.02.1858, с. Вишнівчик, нині Тернопільської області — 11.01.1935, м. Нью-Йорк, США) — польська оперна співачка (колоратурне сопрано).

Перші уроки музики майбутня співачка одержала вдома і вже у 12-річному віці виступала на публічних концертах, граючи на скрипці та фортепіано.

Співу вчилася у Відні у педагога В. Рокитянського. В австрійській столиці співачка познайомилася з композитором Ференцом Лістом, який порадив їй зосередитися саме на вокалі. Успішний оперний дебют М. Зембріх відбувся на афінській оперній сцені. Потім вона співала в Мюнхені, Дрездені.

У 1880 році підписала контракт з Королівською оперою в Лондоні й співала в «Ковент Гарден». Гастролювала в Австрії, Росії, Скандинавії, Франції, Іспанії. Її репертуар складався з 27 опер, італійських, французьких і німецьких. Користувалася широкою популярністю.

У 1883 році відбувся її дебют у Метрополітен-опера в Нью-Йорку, а в 1898—1909  — постійний контракт до кінця співацької кар’єри. Концертну діяльність вела до 1917 року, педагогічну — до 1935. Працювала професором співу в музичних школах Нью-Йорка (від 1914) та Філадельфії (від 1924).

У штаті Нью-Йорк на березі озера Георга є музей Марцеліни Зембріх, де зберігаються її портрети, фонозаписи та інші експонати, що репрезентують життєвий та творчий шлях талановитої співачки.

1930 в журналі «Музика» (США) надруковано спогади Марцеліна Коханської-Сембріх про її артистичну працю.

Джерело

Коханська-Сембріх Марцеліна Пракседа  [Текст] / П. Гуцал, Б. Пиндус, С. Ткачов, В. Ханас  // Тернопільський енциклопедичний словник : у 4 т. / редкол.: Г. Яворський та ін. — Тернопіль, 2005. — Т. 2 : К — О. — С. 204

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt