КЛИМОВСЬКИЙ Богдан Дмитрович

 В науковці | винахідники | раціоналізатори
КЛИМОВСЬКИЙ Богдан Дмитрович (27. 11, за ін. даними – 27. 04. 1910, Тернопіль – 31. 03. 1991, Канада) – філософ, редактор, науковець, педагог, публіцист. Брат Я. Климовського.

Закінчив Тернопільську гімназію (1929), студіював риторику та філософію у отців Василіян (с. Крехів, нині Жовківського р-ну Львів. обл.). Викладав у Місійному Інституті отців Василіян у м. Бучач (нині Терноп. обл.). Вивчав 1936–1939 теологію.

Під час 2-ї світ. війни читав лекції з німецької мови у Кракові, таборах українських робітників у Німеччині. Працював в Українському центральному комітеті уповноваженим у справах українських робітників у Берліні, Кілі, Шверіні, Ессені та Бохумі.

Заарештований ґестапо, врятувався від розстрілу та концтабору. Від 1947 – у Великій Британії, від 1952 – у Канаді. Працював робітником, у шпиталях м. Монреаль (провінція Квебек). Понад 30 років укладав словник української літературної мови.

Автор низки публікацій у пресі, психолого-теологічних праць «Дискурси на тему: Життя після життя». Редактор журналу «Патріярхат». Голова Ради за патріархат. Співав у хорі «Україна».

Джерело

Весна, Х, КЛИМОВСЬКИЙ Богдан Дмитрович  [Текст] / Х. Весна, Б. Мельничук // Тернопільський енциклопедичний словник : у 4 т. / редкол.: Г. Яворський та ін. — Тернопіль, 2005. — Т. 2 : К — О. — С. 87—88.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt