КАПУСТИНСЬКИЙ Олександр Осипович

 В Релігії | Діяльність церкви, СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНЕ ТА РЕЛІГІЙНЕ ЖИТТЯ КРАЮ, Церковні діячі
КАПУСТИНСЬКИЙ Олександр Осипович (16.08.1850, м-ко Садгора, нині належ. до м. Чернівці – 10.05.1938, с. Кудринці, нині Борщівського району Тернопільської області) — священник УГКЦ, громадський діяч.

Закінчив гімназію в Чернівцях. Навчався на правничому факультеті Чернівецького університету, у Львівській духовній семінарії. Від 1886 — сотрудник (помічник пароха) в селах Кудринці та Залісся (нині Борщівського району), Колодрібка (нині Заліщицького району). Від 1896 — парох у с. Горошова, від 1905 — в містечку Мельниця (нині смт Мельниця-Подільська) на Борщівщині.

Від 30 червя 1913 — посол Галицького сейму від УНДП. У січні-травні 1919 — член УНРади ЗУНР у м. Станіслав (нині Івано-Франківськ); після переходу УГА за р. Збруч — парох у м. Кам’янець (нині Кам’янець-Подільський Хмельницької області).

Від 1920 — парох у Кудринцях, декан. 1920—1930-і — член виділу товариства «Народний дім» і шкільної ради повіту, віце-маршалок повітової ради, співорганізатор спорудження будинку гімназії «Рідної школи» в Борщеві.

Джерела

Дуда, І. КАПУСТИНСЬКИЙ Олександр Осипович [Текст] / І. Дуда // Тернопільський енциклопедичний словник : у 4 Т. Т. 2 . К-О / голова редкол. Г. Яворський. — Тернопіль, 2005. — С. 30.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt