КАЛИНОВИЧ Сава Олександрович

 В Видатні діячі і край, ДОВІДКОВІ РЕСУРСИ, Релігії | Діяльність церкви, СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНЕ ТА РЕЛІГІЙНЕ ЖИТТЯ КРАЮ, Церковні діячі
КАЛИНОВИЧ Сава Олександрович (світське ім’я – Стефан; 1737, с. Довжок, нині Кам’янець-Подільського р-ну Хмельн. обл. – р. см. невід., м. Львів) – живо­писець, монах-василіянин. Брат Я. Калиновича.

1760 вступив як послушник та іконописець до Почаївського монастиря. Згодом працював у Підгірцях, Уневі та Добромиді на Львівщині, Жабчому на Волині, де став ченцем. 9 р. служив, удосконадюючись у малярстві, в Загорівському мо­настирі біля Луцька, оздоблював церкву в Крехові біля м. Жовква на Львівщині.

Виконував чернечі обов’язки у Ліську біля Добромиля (ни­ні Старосамбірського р-ну Львівської області), Загорові, Крехові, Теребовлі, с. Завалів та ін. монастирях ЧСВВ. Від 1785 – паламар со­бору св. Юра у Львові.

Джерело

Барна, В. КАЛИНОВИЧ Сава Олександрович [Текст] / В. Барна, БІ. Ганчова // Тернопільський енциклопедичний словник : у 4 Т. Т. 2 . К-О / голова редкол. Г. Яворський. — Тернопіль, 2005. — С. 17.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt