КАЛИНОВИЧ Іван Титович

 В Видатні діячі і край, ДОВІДКОВІ РЕСУРСИ
КАЛИНОВИЧ Іван Титович (псевд. — Демко Лютий; 25.11.1884, м. Львів — 11.11.1927, там само) — ви­давець, бібліограф, перекладач, поет, громад­сько-культурний діяч.

Навчався в гімназії у м. Львів, через нестатки залишив її, вступив до учительської семінарії в Тернополі; навчання продовжив у м. Заліщики. 1904 отримав посаду вчителя в Чортківському повіті, за «антиурядову агітацію» з ро­боти звільнений. Деякий час – управитель однокласної школи у м-ку Ворохта (нині смт Івано-Франківської області), поштовий службовець у м. Борислав на Львівщині. Згодом — у Львові: секретар Бібліографічної комісії НТШ.

Очолював видавництво «Всесвітня бібліотека» в м. Золочів (1914), де видрукував твори Арістофана, Й.-В. Гете, В. Короленка, Ф. Шіллера та ін. Редактор часописів «Дро­гобицький листок» (1919) і «Наше слово» (1927).

В листопаді 1918 — липні 1919 — член УНРади ЗУНР, учасник Акту Злуки УНP і ЗУНP, делегат Трудового конгресу України в Києві. 1920-і — діяч партії «Сельроб”. Укладач бібліографічних по­кажчиків, зокрема:

  • «Переклади з української літератури» (1916-1917),
  • «Україніка в чужих мо­вах і виданнях за 1924 р.» (1925);

автор віршів для дітей, перекладів творів німецьких, польських, російських письменників, статей у періодичних виданнях. Руко­писна спадщина Калиновича зберігається у ЛНБ та ЦДІА Ук­раїни у Львові.

Джерело

Барна, В. КАЛИНОВИЧ Іван Титович [Текст] / В. Барна, Б. Пиндус, В. Ханас // Тернопільський енциклопедичний словник : у 4 Т. Т. 2 . К-О / голова редкол. Г. Яворський. — Тернопіль, 2005. — С. 16—17.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt