КАЛІЦЬКИЙ Бернард

 В НАУКА | ОСВІТА, науковці | винахідники | раціоналізатори
КАЛІЦЬКИЙ Бернард (Kalicki Bernard; 20.05.1840, с. Куряни, нині Бережанського р-ну – 21.09.1884. м. Львів) – польський історик, публіцист.

Закінчив філософський ф-т Львівського університету.  За участь у патріотичному русі 1863–1865 ув’язнений. Після 1865 року державний службовець у державному комітеті та редактор газет „Chata“ та „Nowiny“. Призначений секретарем канцелярії державного парламенту в 1884 році.

Автор книг з історії Польщі 16-17 ст. Автор «Квестії руської» (1871 рік):

«Галицька Україна – це частина України‚ яка‚ без перебільшення‚ охоплює кільканадцять мільйонів‚ і про її спольщення думати не можна. Польське невизнання цієї України може мати тільки один наслідок‚ а саме – на цілу Україну збільшити кількість наших противників і може ту Україну‚ яка сьогодні найбільше супротивна Москві‚ штовхнути в її обійми… З уваги на загальний інтерес Польщі і з правдивого польського патріотизму‚ з уваги на майбутнє Польщі ми не сміємо заперечувати Україну‚ не сміємо залишатися байдужими до української проблеми…».

Джерело

Ткачрв, С. КАЛІЦЬКИЙ Бернард [Текст] / С. Ткачов // Тернопільський енциклопедичний словник : у 4 Т. Т. 2 . К-О / голова редкол. Г. Яворський. — Тернопіль, 2005. — С. 18.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt