КАЛІШЕВСЬКИЙ Брунон

 В Художня фотографія
Калішевський Брунон (пол. Brunon Kaliszewski; ? — 17 лютого 1935, Тернопіль) — один із перших фотографів Тернополя.

Учасник січневого повстання 1863 року. Замолоду втратив ногу і ціле доросле життя пересувався за допомогою дерев’яного протеза. Активіст ремісничого об’єднання «Ґвязда», скарбник товариства ім. Костюшки.

Відомий в Тернополі як майстер фотографії. Мав власне фотоательє (пасаж Адлєра, нині вулиця Олени Кульчицької), яке почало працювати від 1895. У своєму закладі виконав десятки тисяч фотографій, на багатьох з яких зберіг для історії обличчя тернополян.

На звороті паспарту своїх фотографій він давав графічне зображення кам’яниці, де містився салон (почав працювати приблизно у 1895), і напис польською: “Художнє фотоательє, Брунон Калішевський – Тернопіль, Пасаж Адлєра, власний будинок”.

Крім портретів і сімейних знімків, у цього фотографа-художника є серія світлин тернопільських костелів. Він запам’ятався тернополянам тим, що пересувався за допомогою дерев’яного протеза. Його, учасника польського повстання 1863 року, знали ще й як активіста ремісничого об’єднання “Ґвязда”.

На фото цього майстра, крім згадуваної адреси – Пасаж Адлєра (тепер вулиця О. Кульчицької) – є ще й вулиця Міцкевича. Яка з них давніша, встановити не вдалося. Помер Калішевський у 1935. Коли Калішевський помер, місцева преса в некрологах подавала допис: «Відійшов особливий свідок епохи».

Джерело

Бойцун Л. Калішевський Брунон [Текст] / Л. Бойцун, І. // Тернопільський енциклопедичний словник : у 4 т . — Т. 2. К–О – Тернопіль, 2005. – С. 18.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt