ГУЛЯК-КУЛЬЧИЦЬКА Дарія

 В Архітектори | Художники | Скульптори, Діаспора, ДОВІДКОВІ РЕСУРСИ, КУЛЬТУРА | ЛІТЕРАТУРА | МИСТЕЦТВО, Образотворче мистецтво | Архітектура
ГУЛЯК-КУЛЬЧИЦЬКА Дарія (Daria Huliak-Kulchytska {Hulak-Kulchytsky}; 13.12.1939, м. Бучач, нині Тернопільської області) — малярка, іконописець. Дружина Ю. Кульчиць­кого.

Народилася 13 грудня 1939 року в Бучачі. З батьками виїхала до Німеччини, перебувала в табо­рах ДП, а в 1949 переїхала до Канади. Студіювала біологію в Де­тройт­ському Університеті (мґр, 1966), а потім вив­чала іконопис і мистецтво в різних школах та в манастирі оо. Сту­дитів у Вудсто­ку (Woodstock), канадського художника о. Ювеналія Мо­криць­кого та в УВУ.

Її пензлю належать окремі ікони та іконостаси в церквах Канади та Клів­ленду. Виставки у Пармі (Par­ma), Огайо, в посольстві України в Вашінґтоні, Д.К., в Торонто, та в Чикаго (Український Національний Музей).

Божа Матір із сином у… борщівській вишиванці

Активна в Пласті та учи­телька в «Рідній школі» в Клівлен­ді. В 1980—1990-х у видавництві «Хвилі Дністра» видала низку карток. В січні 2005 в Івано-Франківському Музеї в Україні відбулася виставка різдв’яних карток її авторства.

Джерело

Маркусь, В. ГУЛЯК-КУЛЬЧИЦЬКА Дарія  [Електронний ресурс] /В. Маркусь // Енциклопедія української діяспори. — Наукове Товариство ім. Шевченка в Америці, 2009— . — Режим доступу: http://eudusa.org/index.php?title=Huliak-Kulchytska_Daria, вільний. — Дата ост. пер.: 05.05.2020.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt