ГРИЦАЙ Лев

 В Архітектори | Художники | Скульптори, Діаспора, ДОВІДКОВІ РЕСУРСИ, КУЛЬТУРА | ЛІТЕРАТУРА | МИСТЕЦТВО, Образотворче мистецтво | Архітектура
ГРИЦАЙ Лев (Lev Hrycaj; 1910/ за ін. даними 1913, Тернопіль — 27.08.1978, м. Сент Пiтерсбурґ (St. Petersburg), Флорида, США) – художник.

Середню освiту розпочав у Збаражi, закiнчив у Льво­вi. Навчався у Львівському інституті пластичних мистецтв (1933–1936), Варшавській АМ (1937–1939). Працював у Львові й Тернополі.

На емiграцiї пiсля ІІ Свiтової вiйни перебував у Австрії,  з 1949 — в Аргентинi. Жив i працював в м. Кордоба, де мав можливiсть займатися малюванням. Викладав малярство в середній школi. Там влаш­ту­вав свою першу персональну виставку (1951). Малював краєвиди, натюр­морти та портрети. За жанром і стилем Л. Грицай  — реалiст-кольорист. Ви­ко­нував також iсторичні портрети й iкони. Розписав кiлька церков, також iлюстрував книжковi видання.

Переселився до Буенос-Айресу, де брав активну участь у життi української творчої iнтелiґенцiї. У 1962 році переїхав до Чикаго, згодом у Флориду. У США мав кiлька виставок. Помер 27 серпня 1978 року в м. Сент Пiтерсбурґ (St. Petersburg), Флорида, США.

Джерело

Маркусь, В. ГРИЦАЙ Лев [Електронний ресурс] / В. Маркусь // Енциклопедія української діяспори. — Наукове Товариство ім. Шевченка в Америці, 2009— . — Режим доступу: http://eudusa.org/index.php?title=Hrycaj_Lev, вільний. — Дата ост. пер.: 05.05.2020.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt