ГРИНКЕВИЧ Осип

 В Адвокати | Правники, Військовики, Діаспора, ДОВІДКОВІ РЕСУРСИ, Історія регіону
ГРИНКЕВИЧ Осип (Osyp Hrynkewych; 13.11.1892, м. Тернопіль — 10.07.1973, м. Мельбурн, Австралія) — адвокат, громадський діяч.

Народився 13 листопада 1892 в Тернополі. Під час І Світової війни був старшиною в австрійській армії, потім поручником УГА. Після війни включився в громадсько-економічну працю у Тернополі, займав посаду секретаря місцевої повітової екзекутиви УНДО. Закінчив правничі студії у Львівському Університеті (ступінь магістра 1927, доктора 1932).

Згодом провадив адвокатську канцелярію в Тернополі (до 1939) і виступав оборонцем українських політичних в’язнів в польських судах. В роки німецької окупації був посадником Тернополя. 1944 емігрував до Німеччини, а пізніше до Австрії, де активізувався в зональному представництві української еміграції французької зони.

Працюючи при ІРО в Тюбінгені, Німеччина (1948—1950), допомагав українцям правними порадами при виїзді на еміграцію. 1950 прибув до Австралії і поселився в Мельбурні. Включився у початкові заходи організації громадського життя, був діяльним в УГВ і Союзі Українських Комбатантів; голова суду СУОА (1960-1963).

Помер 10 липня 1973 в Мельбурні, Австралія.

Джерело

М. Б. ГРИНКЕВИЧ Осип [Текст] // Енциклопедія Української діяспори : у 4 т. / Наукове т-во ім. Шевченка в Америці, НАН України ; редкол.: В. Маркусь, П. Толочко, В. Євтух [та ін.]. — Київ – Нью-Йорк – Чікаґо – Мельборн, 1995. — Т. 4 : (Австралія – Азія – Африка). — С. 64.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt