ГРАБАРЧУК Євген

 В Діаспора, Доброчинність, ДОВІДКОВІ РЕСУРСИ, Лікарі, ОХОРОНА ЗДОРОВ‘Я | МЕДИЦИНА, СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНЕ ТА РЕЛІГІЙНЕ ЖИТТЯ КРАЮ

Євген Грабарчук. джерело

ГРАБАРЧУК Євген (Evhen Hrabar­chuk; 29.08.1920, м. Тернопіль — 11.01.2008, м. Сідар-Ґров (Cedar Grove), Нью-Джерсі, США) — сiмейний лiкар, громадський  дiяч, меценат. Член УЛТПА.

Народився 29 серпня 1920 року в Тернополі. Закінчив Kрем’янецький лiцей (1938), медичний факультет Мюнхенського університету. До 1944 року був учасником збройного пiдпiлля УПА на Волинi. З Нiмеччини емiгрував до США. Вiв практику з неврологiї i психiатрiї та був викладачем у медичних і стоматологічних школах штату Нью-Джерсі. Був головою метрополiтального вiддiлу УЛТПА в Нью-Йорку та членом кiлькох американських професійних товариств.

Автор статей медичної тематики. Меценат на українські церковні та культурні цiлi, зокрема на церкву св. Володимира в Ґлен-Спей, Нью-Йорк, Український Науковий Інститут Гарвардського Університету, Український Музей в Нью-Йорку та на різні цілі в Україні.

Помер 11 січня 2008 року в м. Сідар-Ґров (Cedar Grove), Нью-Джерсі, США, похований на цвинтарі св. Андрія у Савт-Бавнд-Бруку.

Джерело

Маркусь, В. ГРАБАРЧУК Євген [Електронний ресурс] / В. Маркусь // Енциклопедія української діяспори. — Наукове Товариство ім. Шевченка в Америці, 2009— . — Режим доступу: http://eudusa.org/index.php?title=Hrabar%C2%ADchuk_Evhen, вільний. — Дата ост. пер.: 05.05.2020.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt