ГОСТРА МОГИЛА

 В ДОВІДКОВІ РЕСУРСИ, Історія регіону

ГОСТРА МОГИЛА – хутір, виведений з облікових даних у зв’язку з переселенням мешканців. Розташований за 6 км на захід від села Турівка. За переказами, тут близько 9–13 ст. було розташоване язичницьке капище слов’ян. Відомий від кінця 19 ст. як фільварок, який належав до с. Іванівка; власність Пінінських.

Назва, ймовірно, від однойменної гори (398 м), розташованої у природному заповіднику “Медобори”. У 1902 р. велика земельна власність належала Владиславові Янішевському. 1945 р. на хуторі дислокувалася районова боївка УПА; тут часто відбувалися військові сутички з більшовиками. 25 лютого 1945 р. поблизу хутора загинув член ОУН, сотник УПА
Мар’ян Чайка.

У березні 1949 р. на хуторі – 39 будинків, 170 жителів; діяла початкова школа. На згадку про поселення встановлено пам’ятний хрест.

Нині назву “Гостра Могила” мають два ботанічних заказники місцевого значення, розташовані поблизу сіл Городниця та Остап’є.

Джерело

Уніят, В. Гостра Могила [Текст] / В. Уніят // Тернопільщина. Історія міст і сіл : у 3 т. Т. 3. — Тернопіль, 2014. — С. 155.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt