ГОЛОВІНСЬКИЙ Андрій

 В Діаспора, ДОВІДКОВІ РЕСУРСИ, Історія регіону, НАУКА | ОСВІТА, науковці | винахідники | раціоналізатори, Освітяни
ГОЛОВІНСЬКИЙ Андрій (Andriy Holovinskyi; 25.10.1936, с. Зарваниця Підгаєцького повіту, Галичина, нині Теребовлянського району Тернопільської області) — українсько-американський біолог, науковець, професор, громадський діяч, син о. Василія Головінського. Член Нью-Йоркської Академії Наук.Член Пласту.

н. 25.10.1936 в с. Зарваниця Підгаєцького повіту, нині Теребовлянського району. На еміграції з 1944 в Австрії, у США з 1949. Студіював у ЛяСаль Коледжі (La Salle), здобув докторат ботаніки в Пенсильванському Ун-ті (1961), і дальші студії в Гарвард­ському Університеті (196—1963).

Професор Університетів Брандайса (Brandeis) у Валтгам (Waltham), Массачусетс, Гарварді й Бравна (Brown) в Провіденс, Р.Айл. Праці з питань впливу світла на розвиток хлоропластидів. Чл. Нью-Йоркської Академії Наук. Активний у Пласті в Філядельфії і Бостоні.

Джерела

Махно, В. ГОЛОВІНСЬКИЙ Андрій [Електронний ресурс] /В. Махно // Енциклопедія української діяспори. — Наукове Товариство ім. Шевченка в Америці, 2009— . — Режим доступу: http://eudusa.org/index.php?title=Holovinskyi_Andriy, вільний. — Дата ост. пер.: 25.05.2020.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt