ГАНКЕВИЧ Лев Юліанович

 В Адвокати | Правники, Діаспора, Журналісти | Редактори, Історія регіону, НАУКА | ОСВІТА, НТШ і Тернопільщина, Правозахист, Преса | Радіо | Телебачення, СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНЕ ТА РЕЛІГІЙНЕ ЖИТТЯ КРАЮ
ГАНКЕВИЧ Лев Юліанович (Lev Hankewycz; 01.06.1881, с. Старомiщина Скалатського повіту, Галичина, нині — село в Підволочиському районі Тернопільської області — 14.12.1962, м. Нью-Йорк, США) — адвокат, журналiст, громадсько-полiтичний дiяч. Дійсний член НТШ.

Народився 1 червня 1881 року в с. Старомiщина Скалатського повіту, нині — село Підволочиського району Тернопільської області.   ВНавчався на правничому факультеті Львовського університету, а пiсля сецесiї українських студентiв – у Празi.

Закiнчив студiї 1904, повернувся до Галичини i став адвокатом у Городку. Ще замолоду брав актив­ну участь в українській полiтичній дiяльностi – член “Молодої України” та української соцiал-демократичної організації, спiв­пр­цював з надднiпрянськими емiґрантами у Львовi (Революційна Українська Партiя та Українська Соціял-Демократична Робі­нича Партія), під час 1 свiт. війни у Вiднi – з Союзом Визволення України; за доручен­ням останнього був представником у Болгарiї.

Активний в Українській Соціал-Демократичній Партiї Галичини. 1918—1919 – заступник голови Української Національної Ради ЗУНР та її речник в окупованому Львовi, брав участь у ство­ренi Українського Го­рожанського Комi­тету. Заснував щоденник “Вперед” та був його редактором (1918—1922).

Головна дiяльнiсть Л. Ганкевича була адво­катська, став відомий як захисник українцiв у полiтичних процесах, між iншим захищав у Сяноку членів Руської Ради Лемкiв­щини, що проголосила так звану Лемкiвську Республiку (1918—1919) та членів УВО i ОУН.

Був головою Союзу Українських Адво­ка­тiв у Львовi (1923—1924), заступником голови Адвокатської Палати у Львовi та дiячем багатьох культурних й економічних установ. Далi активний у Соціал-Демократичній Партiї, але в її антикомуністичному крилi, голова проводу партiї (1919—1922; 1930—1934).

З 1939 року жив пiдпiльно, пiд нiмецькою окупацiєю неактивний. 1944 подався на Захід, до 1949 жив у Мюн­хенi, був правним дорадником Українського Допомогового Комiтету. Потiм у Нью-Йорку, спiвзасновник i перший голова Українського Правничого Товариства, його почесний член.

Автор численних статей на полiтичні, громадські та юридичнi теми i спогадiв, серед них:

  • “Деся­ти­лiття Союзу Укр. Адвокатiв” (1934),
  • “Адвокатура, професiя, суспiльна роля i етика” (ст. у “Правничому вiс­нику”, кн. 2, 1963).

Помер 14 грудня 1962 року в Нью-Йорку, похований на цвинтарi св. Андрiя в Савт-Бавнд-Бруку.

Джерело

Падох, Я. ГАНКЕВИЧ Лев [Електронний ресурс] / Я. Падох // Енциклопедія української діяспори. — Наукове Товариство ім. Шевченка в Америці, 2009— . — Режим доступу: http://eudusa.org/index.php?title=Hankewycz_Lev, вільний. — Дата ост. пер.: 25.05.2020.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt