ҐАВЛIЧ Володимир

 В Діаспора, ДОВІДКОВІ РЕСУРСИ, Історія регіону, Релігії | Діяльність церкви, Церковні діячі
Володимир Гавліч

Володимир Гавліч

ҐАВЛIЧ Володимир (Volodymyr Gavlich; 29.10.1913, с. Смикiвцi Тернопiльського повіту, Галичина, нині — село Тернопільського району Тернопільської області — 07.06.1981, м. Нью-Йорк, США) — греко-католицький священик, василіянин, доктор філософії, церковний діяч.

Народився 29 жовтня 1913 року в Смикiвцях біля Тернополя.  Вчився в Тернопiльськiй гiмназiї, звiдки 1930 вступив до ЧСВВ. Матуру склав екстерном у Львiвській Академiчнiй гiмназiї. Богословську освiту здобув у Васи­лiянських манастирях та iнсти­туцiях (в Добромилi, Крис­тинополi та Лавровi), а закiнчив у м. Оло­мовць, Моравiя.

Висвячений 1940. Доповнював вищi студiї під час вiйни, здобув докторат з iсторiї 1944 у Вiденському Університетi. Був сотруд­ни­ком у парафiї св. Варвари (1944—1946), а потiм переї­хав до США. Ви­кладав у схо­ластикатi оо. Василiян в Ґлен-Ковi (Glen Cove), Нью-Йорк, був парохом в Гем­стедi (Hem­stead), Нью-Йорк, Чикаго, знов у Вiднi (1957—1960), Ґлен Ковi, Детройтi (1962—1970) та в Нью-Йорку (1970—1981).

Скрiзь був активним як священник-будiвничий, мiсiонер та педагог. Вчив у школах релiгiю, провадив радiопро­грами, зокрема в Чикаго, Детройтi та Нью-Йорку, виголошував про­повiдi-мiсiї. В Чикаго керував будiв­ництвом цiло­денної школи св. Миколая, за його настоятельства в Детройтi добре розвинулася українська католицька середня школа, а в Нью-Йорку збудовано величавий храм св. Юра. Був парохом i одночасно iгуменом манастирiв у Чикаго, Детройтi та Нью-Йорку. Загалом, був дуже популярним церковним керівником i проповiдником.

Помер 7 червня 1981 року в Нью-Йорку, похований на цвинтарi Св. Духа в Гемптонбурґу, Нью-Йорк.

Джерело

Маркусь, В. ҐАВЛIЧ Володимир [Електронний ресурс] /В. Маркусь // Енциклопедія української діяспори. — Наукове Товариство ім. Шевченка в Америці, 2009.  — Режим доступу: http://eudusa.org/index.php?title=Gavlich_Volodymyr, вільний. — Дата ост. пер.: 30.04.2020.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt