Форт-музей Cічових стрільців (Бурканів)

 В Меморіальні об’єкти | Пам'ятники | Пам’ятки, Музеї

Що: фортифікаційна споруда Форт-музей Cічових стрільців
Ініціатива: Сергій Ткачов, за підтримки Теребовлянської райдержадміністрації.
Де: Бункер бригади полковника фон Больцано | Бурканівський укріплений район австро-угорської армії на правому березі ріки Стрипа часів І Світової війни |
околиця с. Бурканів Теребовлянський район, Тернопільська область
Роботи з реконструкції  – 2016 – 2017 року.
Дата відкриття: 04.06.2017

У музеї – експонати-банери, з інформацією про військові частини, задіяні в боях на Тернопільщині, дані про легіон Українських січових стрільців, відомості про бої 1915-го року на річці Стрипі. Відвідавши музей,  можна дізнатися про бойовий шлях легіону УСС та інших військових частин, пов’язаних з боями за Бурканівський укріплений район, а також про події на Тернопільщині у роки Першої світової війни загалом.

Також за задумом керівництва облдержадміністрації фортифікаційна споруда в Бурканові в майбутньому має стати базовим табором для військово-патріотичного вишколу молоді.

Бункер бригади Больцано розташований неподалік дороги, якою до Марійського духовного центру УГКЦ у селі Зарваниця прямують численні прочани й туристи. Відтак на шляху до паломницького центру даний об’єкт стане цікавою історичною пам’яткою.

Допомогу у відновлювальних роботах надала бурканівська громада, а організаційні заходи — заступник голови РДА Андрій Кундрат.

У боях в районі Стрипи брав участь син Івана Франка — Петро. Неподалік Бурканова перебував Роман Купчинський.  У боях над Стрипою у 1915 році брала участь Жіноча чота легіону Українських січових стрільців.

Джерела:

Відновили бункер бригади Больцано [Текст] // Свобода. – 2017. – № 31 (21 квіт.). – С. 1 : фот.

Снітовський, О. Тернопільськими слідами бригади Больцано [Електронний ресурс] / О. Снітовський // Укрінформ. – Київ, 2017. – Режим доступу: https://www.ukrinform.ua/rubric-tourism/2239858-ternopilskimi-slidami-brigadi-bolcano.html. – С. 1 : фот.

Шот, М. Тут буде музей Українських Січових Стрільців [Текст] : на Тернопіллі [поблизу с. Бурканів Теребовл. р-ну] відновили бункер австро-угорської армії часів Першої світової війни / М. Шот // Урядовий кур’єр. – 2017. – № 79 (27 квіт.). – С. 16. – (Історії слід).

Бункер Больцано, Бурканівський ліс

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt