ДЖМІЛЬ ЧЕРВОНУВАТИЙ (Bombus)

 В ДОВІДКОВІ РЕСУРСИ, Охорона природи | Пам'ятки природи, ПРИРОДА І ПРИРОДНІ РЕСУРСИ КРАЮ
ДЖМІЛЬ ЧЕРВОНУВАТИЙ (Bombus (Megabombus) ruderatus (Fabricius, 1775) — один із рідкісних видів перетинчастокрилих комах родини Справжні бджоли (Apidae). Один із 23 видів підроду Megabombus всевітньо поширеного (за винятком Пд. Африки, Австралії та Нової Зеландії, куди завезений спеціально) роду Bombus (понад 250 видів). Один із 40 видів джмелів у фауні України.

Ареал цього виду охоплює територію Давнього Середземномор’я на сх. до Малої Азії. На території України вид зустрічається у західних, північних і центральних районах. За останнє десятиріччя зареєстрований у Харківській, Донецькій областях і Криму; також підтверджено його знахідку на зх. Поділлі та Закарпатті (за даними І.Б. Коновалової).

Зустрічається дуже рідко. Відомо лише декілька знахідок в Україні. Основними факторами, що призводять до зниження чисельності, є значне скорочення місць, придатних для гніздування та збору корму, знищення гнізд цього виду під час оранки полів, луків або скошування рослин та загибель дорослих особин при обробках полів пестицидами.

Соціальний вид. Охороняється в Українському степовому, Опукському, Карадазькому ПЗ та у ПЗ «Медобори». В умовах неволі розмноження ускладнене особливостями біології цього виду. Запилювач квіткових рослин, в тому числі сільськогосподарських, таких як огірки, гарбузи та інші бахчеві культури.

Джерела:

Джміль червонуватий Bombus (Megabombus) ruderatus (Fabricius, 1775) [Електронний ресурс] // Червона Книга України. — Київ, 2010—2020. – Режим доступу: https://redbook-ua.org/item/bombus-megabombus-ruderatusfabricius, вільний. — (Дата ост. пер.: 10.09.2020).

Червона книга Тернопільщини. Тваринний світ [Текст] : метод. посібник / уклад.: М. М. Березіцька, Т. А. Кухарська, М. А. Герц. — Тернопіль : Астон, 2012. — 96 с.

Червона книга України [Текст]: Тваринний світ / ред. М. М. Щербак. — Київ : Укр. енциклопедія, 1994. — 456 c.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt