ДЖЕРЕЛА В УРОЧИЩІ «КРИВУЛЯ» | Бережанський район | Тернопільська область

 В Пам'ятки природи

ДЖЕРЕЛА В УРОЧИЩІ «КРИВУЛЯ» – гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення. Розташована в двох кілометрах на північний схід від c. Литятин Бережанського району, в кв. 25 вид. 1, 3, 5, 6 Козівського лісництва державного підприємства «Бережанське лісомисливське господарство», у межах лісового урочища «Кривуля».

Оголошена рішенням Тернопільської обласної ради від 18 березня 1994 року «Про внесення змін та доповнень до мережі територій та об’єктів природно-заповідного фонду та затвердження Списку дикорослих рідкісних, реліктових, ендемічних рослин області, що підлягають особливій охороні».

Площа 6,00 га. Під охороною два джерела підземних вод,що живлять ставок, цінні у науково-пізнавальному, господарському та естетичному відношеннях.

Джерела, відстань між якими біля 20 метрів, знаходяться у верхів’ї балки біля підніжжя лівого її схилу. Схили балки вкриті буководубовим лісом. У заболочених місцевостях поодиноко трапляється вільха.

Ґрунтові води залягають на глибині 6-7 метрів. Глибина балки в місці виходу підземних
вод на поверхню становить 9-10 м. Водотривкими є щільні літотамнієві вапняки, перекриті потужною товщею лесовидних суглинків жовтуватосірого кольору із включеннями уламків вапняків. Обидва джерела не каптовані.

Джерела низхідні, з досить потужним дебітом. Вода прозора, без запаху з добрими смаковими якостями. Твердість води становить 5,8 (Мг-екв/л).

Земельна ділянка під Пам’яткою природи перебуває у користуванні державного підприємства «Бережанське лісомисливське господарство».

Джерело:

Бай, І. Джерела в урочищі «Кривуля» [Текст] /  І.Бай // Тернопільський енциклопедичний
словник : у 4 т. / редкол.: Г. Яворський та ін. – Тернопіль, 2004. – Т. І: А – Й. – С. 484.

Унікальні перлини Тернопільщини [Текст] / В. М. Черняк, Г. Б Синиця, І. О П’ятківський. – Тернопіль, 2014. – С. 73.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt