ДЖЕРЕЛА В ЛОЗАХ | Бережанський район | Тернопільська область

 В Пам'ятки природи
ДЖЕРЕЛА В ЛОЗАХ – гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення. Розташована біля лісу на околиці х. Лози Божиківської сільської ради Бережанського району, в урочищі «Бунчуків Кут».

Оголошена рішенням Тернопільської обласної ради від 18 березня 1994 року «Про внесення змін та доповнень до мережі територій та об’єктів природно-заповідного фонду та затвердження Списку дикорослих рідкісних, реліктових, ендемічних рослин області, що підлягають особливій охороні».

Площа 1,50 га.Охороняються два джерела, що розташовані неподалік одне від одного на лівому опуклому схилі широкої балки, на висоті 20-25 м від днища балки. Схил балки задернований зі старими фруктовими деревами.

Джерела низхідні. Накриті дерев’яними брусами. Навколо джерел зарості верболозу. Підсилюючими водотривкими породами є щільні мергелеподібні вапнякові породи. Вода холодна, має хороші смакові якості, прозора, без запаху. Твердість становить 5,2 (Мг-екв/л).

Земельна ділянка під Пам’яткою природи розташована у межах території Божиківської сільської ради Бережанського району. Органом місцевого самоврядування, який здійснює свої повноваження на території Пам’ятки природи, є Божиківська сільська рада Бережанського району.

Джерело:

Унікальні перлини Тернопільщини [Текст] / В. М. Черняк, Г. Б Синиця, І. О П’ятківський. – Тернопіль, 2014. – С. 73.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt