ДЖЕНДЖЕРА Йосиф

 В Діаспора, ДОВІДКОВІ РЕСУРСИ, Релігії | Діяльність церкви, Церковні діячі
ДЖЕНДЖЕРА Йосиф (Joseph Dzhendzhera; 08.03.1874, с. Лосяч Борщівського повіту, Галичина, нині — село Борщівського району Тернопільської області — 08.10.1946, м. Словтсбурґ (Sloatsburg), Нью-Йорк, США) — католицький священник, церковний діяч.

Народився 8 березня 1874 в с. Лосяч на Тернопільщині. Богословські студії закінчив у Львівському університеті та Інсбруку, Австрія. У 1902 році висвячений на священника. До США прибув у 1914, працював як священник у понад 20 парафіях різних штатів, найдовше в Байонні (Bayonne), Нью-Джерсі, Акроні (Akron), Огайо, Сент Джозефі (St. Joseph), Міз., Террівіллі (Terry­ville), Коннектикуті. Редактор англійської частини “Аль­ма­наху” Української Греко-Католицької Церкви в США. Помер 8 жовтня 1946 року в Словтсбурґу (Sloatsburg), Нью-Йорк.

Джерело

ДЖЕНДЖЕРА Йосиф [Електронний ресурс] // Енциклопедія української діяспори. — Наукове Товариство ім. Шевченка в Америці, 2009. — Режим доступу: http://eudusa.org/index.php?title=Dzhendzhera_Joseph, вільний. — Дата ост. пер.: 02.05.2020.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt