ДОВГЕ. Дерев’яна церква Івана Богослова

 В Меморіальні об’єкти | Пам'ятники | Пам’ятки
ДОВГЕ. Дерев’яна церква Івана Богослова. 1704/2011.
Тернопільська обл. Теребовлянський район

Переглянути на карті →

На пагорбі, в центрі села стоїть дерев’яна церква Івана Богослова. Побудована церква в 1704 році. Не зважаючи на деяку своєрідність архітектури храму, в будові можна розпізнати класичну схему українських дерев’яних храмів подільської школи.

Бабинець, де розміщений вхід в храм (з західного сторони) увінчаний невеликим куполом. Нава – більшого розміру, з напівкруглими вікнами, також увінчана невеликим куполом. За наваю знаходиться вівтар, який вінчає хрест. До вівтаря примикає ще один зруб з найбільшим куполом, до якого примикає з правої сторони ще одна прибудова, зведена недавно. Піддашшя немає.

Це не класична тридільна церква, але основні традиції дерев’яної української церкви витримані.
Коло храму розміщене старовинне, доглянуте кладовище, з могилами з 1800 років. На хрестах чітко збереглися написи.
Поблизу споруджена нова церква, невелика але досить красива.


ДОВГЕ
Довге – село Теребовлянського району, Тернопільської області. Розташоване на лівому березі річки Серет. На території села знаходиться липа – ботанічна пам’ятка природи місцевого значення. Також на території села було розкопано та досліджено гробниць часів черняхівської культури. Перша писемна згадка про поселення відноситься до 1559 року. Тоді село називалося Грицівка.

Споруджено пам’ятник воїнам-односельцям, полеглим у ІІ Світовій війні (1986), насипано символічну могилу Борцям за волю України (1992). Діють ЗОШ І-ІІ ст., клуб, бібліотека, ФАП.

У Довгому народився ветеринар, диригент і громадський діяч у Канаді В. Балько, проживали письменник В. Ґжицький, біохімік С. Ґжицький, проживав і похований письменник К. Устиянович.

Поблизу Довгого виявлені археологічні памятки трипільської культури. На території села є так звана довгівська липа – ботанічна памятка природи місцевого значення.

Джерело:

Уніят, В. Довге [Текст] / В. Уніят // Тернопільський енциклопедичний словник : у 4 т. / редкол.: Г. Яворський та ін. — Тернопіль, 2004. — Т. 1 : А — Й. — С. 515.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt