До історії становлення служби швидкої медичної допомоги на Тернопільщині, 1944-1994

 В ДОВІДКОВІ РЕСУРСИ, Історія регіону, Медичні заклади та установи, ОХОРОНА ЗДОРОВ‘Я | МЕДИЦИНА
Перший пункт швидкої медичної допомоги у місті Тернополі був створений у 1944 році на вулиці Князя Острозького, 7 на території нинішнього ТРТМО. Пункт налічував чотирьох фельдшерів та одну кінну підводу, а очолював його Дичай Ілля Васильович….

Виклики до хворих приймали безпосередньо на пункті, бо вулиці в місті не мали номерів, а люди – телефонів. Забезпечення ліками тоді було обмежене й примітивне. Медична допомога в основному обмежувалася транспортуванням до лікарні.

Згодом пункт швидкої допомоги перемістили в будівлю міської поліклініки (тоді це була вулиця Доли), а потім – пологового будинку на вул. Суворова (нині вул. Валова). Ще пізніше цей пункт перетворився у відділення швидкої допомоги у складі міської лікарні, налічував 30 працівників, у тім числі – 7 лікарів, а також мав дві санітарні машини. Плинність медперсоналу була надзвичайно високою.

У 1962 р. нарешті збудували приміщення для швидкої меддопомоги на вул. Семашко, 4 (нині вул. Шпитальна). У ньому, крім відділення ШМД, розмістилася й міська санстанція. У 1968 р., на базі відділення організували станцію швидкої допомоги, головним лікарем якої призначили Смачила Богдана Івановича (працював до кінця 1989).

Відтоді почався активний розвиток станції з надання медичної допомоги: було організовано 3 спеціалізовані кардіологічні бригади, протишокову, неврологічну та 2 педіатричні, збільшилась кількість загальнопрофільних бригад.

Значно поліпшилось матеріальне забезпечення виїзних бригад, лікарів уже працювало 80, середнього медперсоналу – 120, молодшого і водіїв – 80. Автомобільний парк вже нараховував 22 санітарні машини.

Варто зазначити, що автомобільний парк оновлювався новими машинами кожні три роки. До того ж приділялося багато уваги підвищенню професійної майстерності медперсоналу. Активно освоювалися новітні методи діагностики і реанімації.

Як результат – Тернопільська станція швидкої була визнана республіканською школою передового досвіду з надання невідкладної медичної допомоги населенню. Крім того, тут проводили курси спеціалізації лікарів-інтернів і середнього медперсоналу ФАПів.

Порівняно з попереднім, приміщення для швидкої розбудували майже удвічі, а в жовтні 1980 р. організували уже другу підстанцію ШМД, яка базувалася в приміщенні колишнього заводу Будіндустрії по вул.Каховській,6.

З 1989 р. по 1994 рік Тернопільську станцію швидкої медичної допомоги очолював Боднарчук Ярослав Борисович. Непрості часи перебудови, розвалу Радянського Союзу і проголошення незалежності України не були простими і для колективу станції.

Наприкінці 1993 року Тернопільську міську станцію ШМД перейменовано в Комунальний центр швидкої медичної допомоги м. Тернополя і з 12.01.1994 р. головним лікарем закладу призначено Джуса Михайла Ярославовича.

джерело

Recent Posts

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt