ДНІСТРОВСЬКИЙ КАНЬЙОН | Національний природний парк

 В Заказники | Заповідники | Природні парки

Адреса:48600 вул. С. Бандери 5-А м. Заліщики, Тернопільська обл.
faxтел. факс:(03554) 2-24-34
e-mail: dnistercanyon@ukr.net
веб-сайт: http://dnistercanyon.pp.ua/index.php/uk

Національний природний парк «Дністровський каньйон» розташований території

районів Тернопільської області.

До території національного природного парку включено 10829,18 га земель, а саме:

 • 7189,65 га земель державної власності, що надаються (у тому числі з вилученням у землекористувачів) національному природному парку в постійне користування,
 • 3639,53 га земель, що включаються до його території без вилучення.

Підпорядкування: Міністерство екології та природних ресурсів України

Науковий куратор: Тернопільський національний педагогічний університет ім. Гнатюка

 

Історія

Ще в 1930 р.р. минулого сторіччя на пропозицію вчених-природодослідників у Придністров’ї були створені окремі природоохоронні території.

ТЕПЛЕ ПОДІЛЛЯ. ЗЕМЛЯ СОНЦЯ ТА ВИНОГРАДУ | буклет, 1938

Проте систематична й цілеспрямована робота з вивчення , а головне – заповідання особливо цінних природних об’єктів була проведена у 1970-90 роках – пристрасним захисником природи Миколою Петровичем Чайковським.

Понад 30 років Заслужений природоохоронець України, Почесний член Українського товариства мисливців і рибалок, Член-кореспондент Української Академії Наук Микола Петрович Чайковський присвятив створенню національного природного парку «Дністровський каньйон».

Вивчав і досліджував природу кожного куточка, його історію, фотографував, описував, навіть перебуваючи на пенсії складав мапи. Ще у 1972 р. за ініціативи цієї людини у Заліщиках відбулася перша міжобласна нарада з питання створення Дністровського державного парку в межах Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької і Хмельницької областей.

Важливим кроком було прийняття у 1977 р. Тернопільською обласною радою рішення «Про створення Дністровського державного природного парку і поліпшення туризму в області». У 1984 р., згідно з новою класифікацією, парк був переведений у Придністровський державний ландшафтний заказник місцевого значення.

У 1990 р. в межах області створений державний природний ландшафтний парк “Дністровський каньйон” площею 42084 га. У 1998 році групою тернопільських науковців та природоохоронців за ініціативи Чайковського М.П. розроблено попереднє обґрунтування створення національного парку “Дністровський каньйон” і знову піднято питання перед Кабінетом Міністрів.

Багаторічна праця була увінчана у 2010р. прийняттям указу Президента України про створення національного природного парку “Дністровський каньйон” площі 10829 га.

Природні особливості

Дністровський каньйон – найбільший каньйон в Україні і один з найбільших у Європі. Він розтягнутий на 250 км, утворюючи декілька десятків меандр. Тут протікає одна з найкрасивіших річок Європи друга за величиною в Україні – річка Дністер. Його загальна протяжність – 1365 км. Але найкрасивіші береги Дністра від р. Золота Липа до р. Збруч в межах прорізання нею Подільської височини, з утворенням каньйоноподібної долини.

Всесвітнім визнанням каньйон Дністра завдячує своїм неповторним геологічними пам’ятками. Різноманітні за походженням скелі пройшли всі геологічні та біологічні епохи, були свідками вражаючих еволюційних подій за останні 420 млн. років.

Дністровський каньйон – це підручник з геології з реальними ілюстраціями. Особливо добре це помітно на берегах Дністра, які нагадують земну поверхню в розрізі. Скельні відслонення на Дністрі, так звані стінки, – пам’ятки природи, подібних до яких у світі практично немає. Більшість цих стінок віднесені до заповідної зони парку.

 

Гордістю Парку являються травертинові скелі – унікальні за своєю привабливістю порівняно молоді геологічні утворення з химерними формами, таємничими печерами, гротами, навісами, мальовничими водоспадами, сталагмітами, сталактитовими натічними утвореннями. Часто вони вкриті оксамитовою зеленню мохів та водоростей.

На території Національного природного парку «Дністровський каньйон» відомо близько 50 великих і малих печер. Серед них одні з найдовших в світі: Оптимістична (233 км), Озерна (134 км). Підземні лабіринти приваблюють своєю таємничістю. Вражають красотою різнобарвних кристалів та різними формами натічних утворень. Деякі з них в сиву давнину використовувались для проживання та культових потреб.

Дністер-круїз на кораблі «Юрій»

На схилах каньйону виходять потужні джерела чистої води. Вони живлять струмки, які каскадом красивих водоспадів збігають вниз до Дністра, до Стрипи, до Джурина. Сама річка Джурин спадає шістнадцятиметровим трьох каскадним водоспадом, гуркіт від якого лунає на сотні метрів.

Круті скелясті або заліснені береги та мальовничі острови містять велику кількість рідкісних рослин. На річкових схилах збереглась реліктова лісова, наскельна та лучно-степова рослинність. Багато видів рідкісних та цінних рослин охороняється на території Парку.

Цікавий та різноманітний тваринний світ Дністерського каньйону. Через важкодоступність схилів він досі маловивчений. Безліч птахів знаходять на скелях притулок, де їх не потурбує всюдисуща людська цікавість.

Теплий клімат у каньйоні відрізняє цю місцевість від інших територій Західної України. Стіни каньйону затримують сонячне тепло, захищають від пронизливих вітрів. Навесні все розцвітає на 2…3 тижні швидше, ніж на сусідніх територіях.

Русилівські, Сокільські, Скомороські каскади водоспадів так і манять зануритись під струмені чистої джерельної води. Величаво виглядають з височини пагорбів, вцілілі та напівзруйновані замки і фортеці минулих сторіч.

Джерела:

Про створення національного природного парку “Дністровський каньйон” [Текст] : Указ Президента України від 3 лют. 2010 р. // Офіційний вісник України. – 2010. – № 8. – С. 110-111 .

Про невідкладні заходи щодо розширення мережі національних природних парків [Текст] : Указ Президента України від 27 серп. 2008 р. // Офіційний вісник України. – 2008. – N 65. – С. 7-8. – В змісті: “… створення національних природних парків “Дністровський каньйон” та “Данилів град” (робоча назва “Кременецькі гори”), Тернопільська область”.

2019

17 квітня 2019 року за пропозиціями Міністерства екології та природних ресурсів України та обласної державної адміністрації Президентом України видано Указ №147/2019 «Про зміну меж національного природного парку «Дністровський каньйон» на 901,1 гектарів.

Обласною державною адміністрацією на підставі наукових досліджень НПП «Дністровський каньйон» і Тернопільського національного педагогічного університету імені В.Гнатюка протягом 2014-2018 років було підготовлено документи щодо розширення території парку, та у травні 2018 року подано до Міністерства екології та природних ресурсів України, а у липні 2018 року погоджено проект Указу Президента України.

Згідно документу й «відповідно до статті 54 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» до території парку за погодженням з користувачами земель, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування включено:

 • 785,7 гектара земель державної і комунальної власності, що надаються дирекції національного природного парку в постійне користування,
 • 115,4 гектара земель без вилучення.

Зокрема у:

 • Борщівському районі – 87, 4 гектара,
 • Бучацькому – 30,9 гектара,
 • Заліщицькому -458,8 гектарів.

До складу парку увійшло:

 • 443,6 га земель державного лісового фонду,
 • річка Дністер площею 134,5 гектари,
 • кам’янисті землі «Дністровські стінки» площею понад 156,8 гектарів
 • та інші угіддя.

Передбачається сплата дирекцією парку земельного податку до місцевих бюджетів.
Запропоновані до включення в склад парку ділянки входять до Смарагдової мережі Європи, і є багатими на червонокнижні різновиди флори та фауни, унікальні природні ландшафти, рекреаційні і туристські об’єкти.

Статус національного природного парку забезпечує збереження цінних природних комплексів та об’єктів, використання природних ресурсів для рекреаційних цілей.

Джерело

ДНІСТРОВСЬКИЙ КАНЬЙОН НПП [Електронний ресурс] // Природно-заповідний фонд / Мінекології та природних ресурсів України. – Київ, 2019. – Режим доступу: http://pzf.menr.gov.ua/дністровський-каньйон-нпп.html, вільний.

***

Архипова, Л. Дністровський каньйон: туризм і гідроенергетика мають мирно співіснувати [Текст] : нтерв’ю [із зав. каф. туризму Івано-Франківвського технічного ун-ту нафти і газу Л. Архиповою] / провела С. Сагайдак // Голос України. – 2016. – № 205 (28 жовт.). – С. 12 : фот.

Бабюк, Л. М. Проблеми моніторингу рекреаційних потоків в межах новоствореного НПП “Дністровський каньйон” [Текст] / Л. М. Бабюк // Подільські читання (Географія. Біологія. Екологія. Охорона природи) : матеріали ІІ міжнар. наук.-практ. конф., 23-24 трав. 2013 року, м. Тернопіль. – Тернопіль : Тайп, 2013. – С. 256-258.

Балховітін, Д. Десять природних див України, які потрібно побачити кожному [Текст] : унікальні місця України створила природа із води, піску, гір, дерев та кам’яних брил : [названо Дністровський каньйон, печеру Оптимістичну] / Д. Балховітін // Українське слово. – 2014. – № 44 (29 жовт.-4 листоп.). – С. 13 : іл. – (Життя як подорож) .

“Благословенні ці землі…” [Текст] : [про Дністровський каньйон] / підгот. Володимир Щавінський // Terno TRAVEL. – 2010. – N1 (серп.). – С. [18-19] : фот. кольор.

Бурма, В. Де таємничий камінь “Мечеть”? [Текст] : [про геологічну пам’ятку на території заказника Дністровський каньйон] / В. Бурма // Вільне життя плюс. – 2015 . – № 53/54 (8 лип.). – С. 9 : фот. кольор. – (Вікно в природу).

Вікирчак, О. “Дністровський каньйон”: погляд у завтра [Текст] / О. Вікирчак // Колос. – 2013. – № 3/4 (11 січ.). – С. 8 : фот. кольор.

Вікирчак, О. Пристрасний захисник природи [Текст] : [про М. П. Чайковського – дослідника природи краю, ініціатора створення НП “Дністровський каньйон”] / О. Вікирчак // Колос. – 2012. – № 82/83 (5 жовт.). – С. 3 : фот. – (Екологія: минуле та сьогодення).

Вікирчак, О. К.  Фауна соколоподібних НПП “Дністровських каньйон” та суміжних територій [Текст] / О. К. Вікирчак // Подільські читання (Географія. Біологія. Екологія. Охорона природи) : матеріали ІІ міжнар. наук.-практ. конф., 23-24 трав. 2013 року, м. Тернопіль. – Тернопіль : Тайп, 2013. – С. 185-188 : табл.

Гетьман, В. Заповідні куточки Тернопільщини (чи буде там національний парк?) [Текст] : [пам’ятка природи та геолог. минулого природний заповідник “Медобори”: флора, фауна, археолог. та іст. пам’ятки; проблеми організації НПП “Дністровський каньйон”] / В. Гетьман // Персонал. – 2009. – N 4. – С. 96-104 : фот.

Гетьман, В. Національний природний парк “Дністровський каньйон” [Текст] / В. Гетьман // Екологічний вісник. – 2016. – № 4. – С. 15-19 : фот. кольор.

Грипась, В. Подорож підручником з геології [Текст] : на Тернопільщині можна побачити неповторні пейзажі Дністровського каньйону, руїни старих фортець, та прийняти ванну – просто під водоспадом / В. Грипась // Україна молода. – 2010. – 19 трав. – С. 13 : фот.

Дністер туристичний: де мандрувати і що дивитися. +ФОТО неймовірної краси [Електронний ресурс] // ТЕКСТИ.org.ua. – Київ, 2016 – . –  Режим доступу:  http://texty.org.ua/pg/article/txts/read/68994/Dnister_turystychnyj_de_mandruvaty_i_shho_dyvytysa, вільний.

Дністровський каньйон – унікальна територія туризму [Текст]: матеріали міжнар. наук.-практ. конференції (16-18 травня 2009 р.) / М-во освіти і науки України. – Тернопіль : Підручники і посібники, 2009. – 238 с.

Дністровський каньйон повинен служити усім [Текст] : [проблеми організації нац. природного парку та шляхи їх вирішення] // Свобода. – 2009. – 10 лип. – С. 4. – (Актуально).

Дністровський каньйон: Тернопільщина туристична [Текст] : путівник : [буклет] / фото: О. Іванов, П. Царик. – Т. : Наш Світ, 2010. – 1 арк. : фот. кольор., карта.

Заставецька, О. Всеукраїнська науково-практична конференція-семінар “Туристичні ресурси як чинник розвитку території” (Тернопіль-Заліщики, 9-10 груд. 2011 р.) [Текст] / О. Заставецька // Історія української географії : всеукр. наук.-теорет. часопис / ТНПУ ім. В.Гнатюка. – Тернопіль, 2011. – Вип. 24. – С. 136-137 : фот.

Заставецька, О. Дністровський каньйон – природний геологічний музей [Текст] / О. Заставецька, Н. Сватко, І. Кавецький // Краєзнавство. Географія. Туризм. – 2009. – №32(серп.). – С. 10-11 : фот.

Зінько, Ю. В. Організаційно-територіальні засади створення геопарку “Дністровський каньйон” [Текст] / Ю. В. Зінько, О. М. Шевчук // Туристичні ресурси як чинник розвитку території : матеріали Всеукр. наук.-практ. конф.-семінару (9-10 груд. 2011 р.) / Мін. освіти і науки України, сім’ї, молоді та спорту, Терноп. обл. інф.-турист. краєзн. центр, Терноп. нац. педуніверситет ім. В. Гнатюка. – Тернопіль : ТНПУ ім. В. Гнатюка, 2012. – С. 23-30 : рис.

Зорін, Д. О. Поверхневі води Дністровського каньйону та їх екологічна оцінка [Текст] / Д. О. Зорін // Охорона і менеджмент об’єктів неживої природи на заповідних територіях : матеріали міжнар. наук.-практ. конференції ( 21-23 травня 2008 р., смт Гримайлів). – Гримайлів ; Тернопіль : ДЖУРА, 2008. – С. 100-105 : табл., рис.

Іванська, І. Сторіччя ботанічних досліджень у регіоні [Текст] : [міжнар. наук.-практ. конф. з проблем охорони і збереження Дністровського каньйону] / І. Іванська // Колос. – 2014. – № 77/78 (19 верес.). – С. 8 : фот. кольор.

Концепція розвитку туристично-рекреаційного потенціалу Дністровського каньйону [Текст] : витяг // Свобода. – 2011. – № 104 (28 груд.). – С. 6.

Левицька, Л. Лупають скалу у… національному парку [Текст] : [порушення охоронного законодавства у НЗ “Дністровський каньйон”] / Л. Левицька // Голос України. – 2014. – № 176 (16 верес.). – С. 10 : фот.

Лисевич, М. Мандруймо Тернопіллям. Одне з семи чудес України – Дністровський каньйон [Текст] / М. Лисевич // Свобода. – 2015. – № 42 (10 черв.). – С. 12 : фот. кольор.

Лисевич, М.  Усе ще парк, але не заповідник [Текст] : [про причини, що перешкоджають наданню Дністровському каньйону статусу заповідника : розм. з нач. упр. туризму ОДА М. Лисевичем / вела] Н.Шевчук // Експрес. – 2009. – 30 квіт.-7 трав. – С. 11.

Луків, Н. Дністровський каньйон – одне із семи природних чудес України [Текст] / Н. Луків // Свобода. – 2016. – № 36 (11 трав.). – С. 3 : фот. – (Краса Тернопілля).

Маньовська, В. Каньйон: перспективи і негативи [Текст] : [виїзна нарада з питань організації туристичної, екскурсійної, комерційної діяльності на території “Дністровського каньйону”] / В. Маньовська // Вільне життя плюс. – 2015 . – № 35 (8 трав.). – С. 1 : фот. – (Відкриття сезону).

Миронюк, Н. В. Загальна характеристика історико-культурних ресурсів Дністровського каньйону [Текст] / Н. В. Миронюк // Туристичні ресурси як чинник розвитку території : матеріали Всеукр. наук.-практ. конф.-семінару (9-10 груд. 2011 р.) / Мін. освіти і науки України, сім’ї, молоді та спорту, Терноп. обл. інф.-турист. краєзн. центр, Терноп. нац. педуніверситет ім. В. Гнатюка. – Тернопіль : ТНПУ ім. В. Гнатюка, 2012. – С. 87-89.

Осадчук, Л. Дністровський каньйон: західні області об’єднують зусилля [Текст] : [круглий стіл “Дністровський каньйон – погляд у глибину” за участю представників структур. підрозділів з питань туризму суміжних областей] / Л. Осадчук // День. – 2011. – 19 квіт. – С. 2.

Підмогильний, С. Дністровський каньйон змагається за туристів з Кримом та Карпатами [Текст] : [пам’ятки природи, ландшафти] / С. Підмогильний // Terno TRAVEL. – 2012. – N 1. – С. 10-11 : фот. кольор. – (Туристична мода).

П’ятківський, І. Національні природні парки Тернопільської області: перспектива розвитку для регіону, або Хто винен у гальмуванні процесу створення НПП “Кременецькі гори” та “Дністровський каньйон” [Текст] / І. П’ятківський // Рада. – 2008. – N8/9. – С. 44-47.

П’ятківський, І. Шанс для відродження Тернопільського Подністров’я [Текст]: Коропець долучився до створення національного природного парку “Дністровський каньйон” : [про хід обл. еколог. форуму “Антропогенні впливи на річку Дністер”] / І. П’ятківський // Свобода. – 2009. – 26 черв. – С. 4 : фот.

Романів, В. Національний природний парк “Дністровський каньйон” Українське диво чи яблуко розбрату? [Текст] / В. Романів // Номер один. – 2009. – 1 лип. – С. [19] : фот. кольор.

Свинко, Й. М. Дністровський каньйон очима допитливих [Текст] : фотоальбом / Й. М. Свинко. – Тернопіль : Підручники і посібники, 2013. – 63 с. : фот. кольор.

Свинко, Й. Дністровський каньйон – основа перспективного національного природного парку [Текст] / Й. Свинко // Краєзнавство. Географія. Туризм. – 2009. – №32(серп.). – С. 9-10 : фот.

Свинко, Й. М. Унікальні геологічні об’єкти Дністровського каньйону, їх наукове, пізнавальне, та культурно-естетичне значення [Текст] / Й. М. Свинко, П. М. Дем’янчук // Туристичні ресурси як чинник розвитку території : матеріали Всеукр. наук.-практ. конф.-семінару (9-10 груд. 2011 р.) / Мін. освіти і науки України, сім’ї, молоді та спорту, Терноп. обл. інф.-турист. краєзн. центр, Терноп. нац. педуніверситет ім. В. Гнатюка. – Тернопіль : ТНПУ ім. В. Гнатюка, 2012. – С. 139-144 : рис.

Синиця, Г. Збережемо чи втратимо? [Текст] : [рідкісні та зникаючі рослини Дністровського каньйону] / Г. Синиця // Свобода. – 2009. – 27 трав. – С. 7. – (Проблема).

Сідоров, А. Захистимо планету для майбутніх поколінь [Текст] : [освітні екологічні акції ПП Дністровський каньйон] / А. Сідоров // Свобода. – 2013. – № 44/45 (7 черв.). – С. 3. – (Вісті Національного парку).

Сідоров, А. Стежка для туристів і природолюбів [Текст] : [упорядкув. рекреаційної зони у заповіднику] / А. Сідоров // Свобода. – 2014. – № 62 (1 серп.). – С. 3 : фот. – (У “Дністровському каньйоні”) .

Сідоров, А. Сторіччя ботанічних досліджень [Текст] : [1-а міжнар. наук.-практ. конф. “Наукові засади природоохоронного менеджменту екосистем каньйонового Придністер’я] / А. Сідоров // Свобода. – 2014. – № 82 (8-10 жовт.). – С. 2. – (Міжнародна конференція).

Сідоров, А. Унікальність Дністровського каньйону [Текст] / А. Сідоров // Свобода. – 2013. – № 3 (11 січ.). – С. 7 .

Сліпченко, С. Природа повинна відновлювати людину, а людина – приролу [Текст] : [проаналізовано діяльність природоохоронця, дослідника природи краю, ініціатора створення нац. природного парку “Дністровський каньйон”, автора книг, наукових праць, реєстрів заповідних об’єктів] / С. Сліпченко // Свобода. – 2012. – № 56 (13 лип.). – С. 5 : фот. – (Відомі земляки).

Степаненко, О. Для кого пишуть президентські укази? [Текст] / О. Степаненко // Свобода. – 2006. – 22 берез. – С. 12. – Закінч. ; поч. за 18 берез.

Степаненко, О. Дністровський каньйон – під загрозою [Текст] : [щодо недопущення реалізації проекту зведення ГЕС на Дністрі] / О. Степаненко // Свобода. – 2016. – № 17 (2 берез.). – С. 3 : іл.

Степаненко, О. І Дністер, і кручі – “втратити не можна зберегти”… [Текст] : [про хід експедиції, організованої в рамках всеукр. громад. кампанії “Дністровська екологічна хвиля”] / О. Степаненко // Свобода. – 2009. – 11 верес. – С. 6 : фот. – (На екологічній хвилі).

Хребтієвський, О. В. Печери і гроти Дністровського каньйону та їхня природоохоронна оцінка [Текст] : короткий огляд печер та гротів та необхідність їх вивчення та охорони / О. В. Хребтієвський, Н. Б. Бриндак // Туристичні ресурси як чинник розвитку території : матеріали Всеукр. наук.-практ. конф.-семінару (9-10 груд. 2011 р.) / Мін. освіти і науки України, сім’ї, молоді та спорту, Терноп. обл. інф.-турист. краєзн. центр, Терноп. нац. педуніверситет ім. В. Гнатюка. – Тернопіль : ТНПУ ім. В. Гнатюка, 2012. – С. 284-287 : рис.

Царик, Н. Інвестиційна привабливість новоствореного НПП “Дністровський каньйон” [Текст] / Н. Царик // Подільські читання (Географія. Біологія. Екологія. Охорона природи) : матеріали ІІ міжнар. наук.-практ. конф., 23-24 трав. 2013 року, м. Тернопіль. – Тернопіль : Тайп, 2013. – С. 278-281.

Царик, Л. П. Ретроспектива дослідження і заповідання дністровських “стінок” [Текст] / Л. П. Царик, П. Л. Царик, М. Ф. Шкільням // Подільські читання (Географія. Біологія. Екологія. Охорона природи) : матеріали ІІ міжнар. наук.-практ. конф., 23-24 трав. 2013 року, м. Тернопіль. – Тернопіль : Тайп, 2013. – С. 226-229 : табл.

4 мільйони – на Дністровський каньйон [Текст] : на початку року природний парк “Дністровський каньйон” нарешті отримав статус “національного”… // Свобода. – 2012. – № 6 (27 січ.). – С. 1.

Шкільнюк, М. “Дністровський каньйон”: перлина, яка потребує нашої турботи [Текст] : [підсумки роботи та плани діяльності : розширене засід. колективу нац. природ. парку] / М. Шкільнюк // Свобода. – 2013. – № 20 (15 берез.). – С. 4 : фот.

Шкільнюк, М. “Дністровський каньйон” – кандидат у Смарагдову мережу [Текст] / М. Шкільнюк // Свобода. – 2014. – № 16 (21 лют.). – С. 8 : фот.

Шкільнюк, М. “Дністровський каньйон” поповнився новими масивами лісів [Текст] / М. Шкільнюк // Свобода. – 2015. – № 59 (7 серп.). – С. 3 : фот.

Шкільняк , М. Реалії та перспективи каньйону [Текст] : [бесіда з дир. Нац. природного парку “Дністровський каньйон” Михайлом Шкільнюком] / [провела] Ольга Личук // Колос. – 2012. – № 28/30 (30 берез.). – С. 3 : фот. – (Природоохоронна політика).

Шот, М. Пролітаючи над Дністровським каньйоном. На часі. Ця територія має перспективи для розвитку рекреації та екотуризму нарівні з Карпатами і Кримом [Текст] / М. Шот // Урядовий кур’єр. – 2012. – № 120 (10 лип.). – С. 11 : фот.

Якель, Р. Пограбування Подністров’я [Текст]: [порушення охорон. законодавства з охорони заповідних територій] / Р. Якель // Дзеркало тижня. – 2014. – № 31 (6-12 верес.). – С. 10 : фот. кольор.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt