ЧУМАК Юрій Васильович

 В Архітектори | Художники | Скульптори
ЧУМАК Юрій Васильович (2.08.1937) — український художник, монументаліст.

Народився 2 серпня 1937 року в м. Лозовій, нині Харківської області. У 1953—1955 роках навчався у Львівському ПТУ № 1, у 1978 році закінчив художньо-графічний факультет Одеського педагогічного інституту ім. К. Д. Ушинського (нині Південноукраїнський університет). Викладачі з фаху — Ю. Єгоров, П. Глучевський.

Бій з татарами. джерело

Після закінчення інституту працював художником-оформлювачем у м. Тернополі. Творить у галузях станкового та монументального живопису, проектування й оформлення інтер’єрів, рисунка. Від 1971 року Ю. Чумак учасник виставок у Львові, Києві, Тернополі, Москві (нині РФ).

Персональні виставки художника пройшли у 2004 році в Тернопільському обласному художньому музеї та галереї Тернопільської обласної організації НСХУ. У 2007 році в Тернопільському обласному художньому музеї експонувалося 40 картин, пейзажів і портретів. У 2005 році персональна виставка відбулася в Тернопільській обласній бібліотеці для молоді.

Понад 80 робіт, подарованих живописцем, знаходяться у фондах Тернопільського обласного художнього музею

Джерела:

Чумак Юрій Васильович [Текст] // Мистці Тернопільщини. Ч. 1. Образотворче мистецтво : бібліогр. покажч. / Департамент культури, релігій та національностей Терноп. облдержадмін., Терноп. обл. універс. наук. б-ка ; уклад. В. Миськів ; авт. вступ. ст. І. Дуда ; ред. Г. Жовтко ; керівник проекту та наук. ред. В. Вітенко. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2015. — С. 255—256 : фот. — (Мистецька Тернопільщина). — Режим доступу: http://library.te.ua/wp-content/uploads/2009/03/2016_mt.pdf(останній перегляд: 30.03.2019).

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt