ЧУБАТИЙ Григорій

 В Діячі культури й мистецтва, КУЛЬТУРА | ЛІТЕРАТУРА | МИСТЕЦТВО, Релігії | Діяльність церкви, СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНЕ ТА РЕЛІГІЙНЕ ЖИТТЯ КРАЮ, Церковні діячі
  ЧУБАТИЙ Григорій (1840—1932) — церковний і культурно-просвітницький діяч.

У 1872 році до Cтупок села на парафію прийшов молодий священик — о. Григорій Чубатий і прослужив тут 58 літ. Родом з Тернополя, з міщанської сім’ї. Переконання у нього були москвофільські. У селі запровадив читальню імені Качковського. З Петербурга виписував журнали та газети і деякі російськомовні книжки. Симпатизував російським військам, які прийшли в Галичину 1914 року.

Сумнівні для ментальності наших сільчан політичні погляди не завадили йому бути добрим священиком. Він жив у дружніх відносинах з Барвінськими у Шляхтинцях, яких часто відвідував.

Мав велику наукову бібліотеку, з якої користали сусідські священики і учителі. Отець Володимир Громницький, парох Тернополя, запрошував о. Чубатого як одного з найстарших священиків на відпуст Успення ПМД до Тернополя правити Велику Службу Божу.

Він брав активну участь у спорудженні нової церкви (1899), збирав кошти на її будову. Фанатично захоплювався садівництвом. Старожили розповідають, що не одружував молодих людей, якщо вони не посадили грушу чи яблуню.

Тож завдяки такій просвітницькій діяльності й заодно принциповості невдовзі село вкрилося садами. І до сьогодні у Ступках збереглася назва вулиці «За Садками».

Отцеві Чубатому допомагали як сотрудники о. Подолянчук і о. Головацький. Перший з них згодом був парохом у Чернелеві-Руськім, а о. Головацький був дуже активний у громадському житті села.

Джерело

Отець Григорій ЧУБАТИЙ [Текст] // Пресвятая Богородице, спаси нас! – Тернопіль, 2016. – С. 22 : фот.

Recent Posts

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt