БУДНИЙ Всеволод Богдан

 В Діаспора, ДОВІДКОВІ РЕСУРСИ, Журналісти | Редактори, Митці | Мистецькі колективи | Виконавці, Письменники | Літературознавці
БУДНИЙ Всеволод Богдан (Vsevolod Bohdan Budnyi; псевд. Б. Ольгин; 01.01.1920, м. Тернопіль — 15.04.1986, м. Лiвiнґстон (Livingston), Нью-Джерсі, США) —  диригент, музичний теоретик, поет, журналіст.

Народився 1 січня 1920 в Тернополi, Галичина.  1930—1939 вивчав скрипку i музичну теорiю в Тернопільському фiлiалі Вищого Музичного Інститу iм. М. Лисенка, Львівському центральному відділенні Музичного Інституту. Був у Дивізії «Галичина», учасник бою під Бродами, потім в полоні в Ріміні (Італія), співредактор газети «Життя в таборі».

Працював диригентом у Великобританії та США; з 1960 керував мiшаним хором «Трембiта» в Ньюарку, Н.Дж., виступаючи на українськихiмпрезах, а також на телебаченнi. Особливiстю його працi як теоретика була педантичнiсть та проникливiсть.

Для студентiв Українського Музичного Інституту Америки написав пiдручник теорiї музики українською мо­вою з англійською термiнологiєю. Зали­шив для дiтей український посiбник для вивчення iнтервалiв. Брав участь в iдентифiкацiї та аналiзi українських народних мелодiй у складних партитурах американських композиторiв К. Шiндлера, I. Букетова та Квiнсi Портера.

Автор збірки «Ріміні, 1945—1947» (1979). Працював теж журналiстом, у його вiршах звучав патрiотичний романтизм.

Помер 15 квітня 1986 року в м. Лiвiнґстон (Livingston), Нью-Джерсі (США).

Джерело

Савицький, Р. БУДНИЙ Всеволод Богдан [Текст] / Роман Савицький, мол.  // Енциклопедія української діяспори. Т. 1: Сполучені Штати Америки, кн. 1: А — К / гол. ред. Василь Маркусь ; іл. Надія Заяць . — Нью-Йорк;Чікаго : Наукове Товариство ім. Шевченка в Америці, 2009 . — 433 с. : іл. — Режим доступу: http://eudusa.org/index.php?title=Budny_Vsevolod_Bohdan, вільний. — Дата ост. пер.: 20.04.2020.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt