БОРТНИК Ростислав Богданович

 В Архітектори | Художники | Скульптори, ДЕРЖАВНА ВЛАДА ТА УПРАВЛІННЯ КРАЮ, КУЛЬТУРА | ЛІТЕРАТУРА | МИСТЕЦТВО, Образотворче мистецтво | Архітектура, Органи державної влади та місцевого самоврядування

БОРТНИК Ростислав Богданович (14.05.1982, м. Бережани, Україна) — архітектор, громадсько-політичний діяч. Голова Бережанської міської громади (з 25 жовтня 2020). Член Товариства української молоді Австрії (2015). ФБ-сторінка: https://m.facebook.com/rostyslaw.bortnyk?refid=52&__tn__=C-R

Народився 14 травня 1982 року в Бережанах Тернопільської області в сім’ї радіомеханіка місцевої військової частини. У 7-річному віці втратив батька. Закінчив Бережанський агротехнічний інститут. Навчався як гостьовий студент у торгово-комерційній академії міста Альтгофен, упродовж року вивчав німецьку мову та інтегрувався в систему вищої освіти Австрії, через рік поступив у Вищу професійну школу Каринтії – це університет з практично орієнтованою програмою освіти.

На час навчання був учасником з реалізації гуманітарних 2 проєктів з будівництва початкових класів та виробничо-професійних майстерень для lthuba Skills College (2009, 2011, ПАР. Проєкт відзначений європейською премією «Blue Award 09»;

Працював в архітектурних бюро Відня, Дорнбірна Клаґенфурта й Шпітталь-ан-дер-Драу. Автор понад 100 проєктів, зокрема:

 • співавтор плану розвитку міста Гогенемс (Австрія);
 • архітектор провідних бюро Відня, Голландії, Швеції та Німеччини.
 • 2019 – керівник житлового комплексу (м. Відень), що увійшов до списку 17 найкращих архітектурних об’єктів за версією Державної премії архітектури та екологічного будівництва Австрії.
 • ревіталізація залізничної станції в містечку Бляйбург на півдні Австрії;
 • дизайнер пам’ятної дошки про допомогу Теодора Інніцера жертвам Голодомору (2019; Відень, Австрія);
 • добудова нового корпусу будинку для перестарілих;
 • ресторан на одному з гірськолижних курортах Австрії;
 • реставрація-ревіталізація старих будівель — пам’яток архітектури внесених до Культурної пам’ятки ЮНЕСКО, у тому числі в Італії;
 • тощо.

Архітектурною діяльністю почав займатися з 2007 року і за цей період брав участь у понад ста проєктах. В архітектурному бюро Geiswinkler&Geiswinkler у Відні здебільшого працював над проєктуванням соціального житла. Один із таких проєктів у 2019 році навіть номінувався на найпрестижнішу архітектурну премію Австрії ‒ Staatspreis Architektur & Nachhaltigkeit 2019 в числі 17-ти фіналістів.

Займався модернізацією церкви у Відні, проєктами з ревіталізації об’єктів модернової архітектури кінця ХІХ століття, зокрема в Швеції, а також екологічної архітектури в Італії та Німечини.

В Голландії працював над дослідженням щодо визначення впливу водойм, розміщених в безпосередній близькості біля житла, та їхній вплив на якість життя їх мешканців. Брав участь у конкурсі на архітектурний проєкт стадіону для австрійського футбольного клубу, ребрендингу «Альянс Арени».

У 2020 році як аріхтектор іншого архітектурного бюро і, як керівник проєкту, вів будівництво початкової школи на 600 учнів та потрійним спортзалом неподалік Мюнхена.

В Україні приймав участь в архітектурному конкурсі «Музей Майдану/Музей Свободи», через Пандемію „Covid-19“ заморозили проект ще одного музею. В рамках серії моїх пректів «Мистецтво заради пам’яті», планую провести нову акцію на кшталт «163» та ін.

З 25 жовтня 2020 року — голова Бережанської міської громади.

Громадська діяльність

 • З 2015 року – учасник Товариства української молоді в Австрії (ТУМА). У 2016 – презентував спільний з Національним музеєм «Меморіал жертв Голодомору» мистецький проєкт «163. Мистецтво заради пам’яті» (березень, 2017, інсталяція експонувалась в Арт-галереї Тернопільської спілки художників).
 • Друга частина проекту «163» передбачає створення в кожному населеному пункті України «Живого Меморіалу» в пам’ять про кожного вбитого українця під час Голодомору-геноциду в 1932-1933 роках.
 • 19 квітня 2018 року одну із клумб на площі Ринок міста Бережани було засіяно пшеницею. Акція є реалізацією другої частини проєкту «163», автором якого є Ростислав.
 • 17 липня 2019 року організував у Відні (Австрія) мітинг #JusticeMH17 під офісом ОБСЄ.

Джерела:

Ростислав Бортник презентував авторський мистецький проект “163. Одна людина – одна зернина” [Електронний ресурс] // М-во культури України: офіц. сайт. – Київ, 2016. – Режим доступу: http://mincult.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245143857&cat_id=244895180, вільний.

Ростислав Бортник: Архітектор, митець, який живе у Відні та мріє відродити рідні Бережани [Електронний ресурс] / [інтерв’ю] з Ростиславом Бортником ; спілкувався Володимир Уруський // Береж. Інфо. – Бережани, 2016. – Режим доступу: http://info.berezhany.net/the-news/ridne-misto/4023-bortnyk-dlya-berfezhan, вільний.

Архітектор Ростислав Бортник: «Готовий з Відня переїхати у Бережани, аби зробити громаду успішною» [Електронний ресурс] / [інтерв’ю] з Ростиславом Бортником ; спілкувалася Тетяна Бенедига // Медіатор. – Тернопіль, 2020. – Режим доступу: https://mediator.te.ua/2020/10/02/arhitektor-rostyslav-bortnyk-gotovyj-z-vidnya-pereyihaty-u-berezhany-aby-zrobyty-gromadu-uspishnoyu, вільний.

У Бережанах вибрали мером архітектора Ростислава Бортника [Електронний ресурс]: за попередніми підрахунками міським головою Бережан на головою Бережанської ОТГ став уродженець цього міста Ростислав Бортник // Галас : інофрм. портал. – Тернопіль, 2020. – Режим доступу: https://galas.te.ua/2020/10/у-бережанах-вибрали-мером-архітектор, вільний.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt