СВЯТО-МИКОЛАЇВСЬКА ДЕРЕВ’ЯНА ЦЕРКВА | Борсуки

 В Церкви | Монастирі | Некрополі | Культові споруди

СВЯТО-МИКОЛАЇВСЬКА ДЕРЕВ’ЯНА ЦЕРКВА, 1892

Борсуки, Лановецький район, Тернопільська область

Попередня дерев’яна церква св. Миколи зведена коштом парафіян у 1774 році. У 1863 році церква розмальована всередині, також оновлений іконостас. У 1866 році оновлена дзвіниця. Під час ремонту 1869 року поставлена на кам’яний фундамент, обшита дошками, дахи покриті ґонтами, а верх – англійською бляхою.

Церква на карті. Фото 1. 04. 2017 р., Ігор Пунда

В інтер’єрі влаштована нова підлога, прибудована нова ризниця, роботи проведені коштом парафіян при деякій допомозі священика. У 1884 році розпочали заготовлювати матеріал для будівництва нової, більш вмістимої дерев’яної церкви.

Через два роки на місці старої почали будівництво сучасної святині, яке закінчили у 1892 році. Зовні ремонт проведений після 2011 року (до цього церква була пофарбована в традиційний блактний). Тепер пам”ятка архітектури місцевого значення.

Розташована в центрі села, на просторій ділянці, з півдня від головної дороги. Приземистих форм хрещата в плані одноверха церква, силует якої виразно підкреслює струнка дерев’яна дзвіниця при західному фасаді бабинця, верх нави і три багатоярусні вежі.

Традиційно для цього типу церков до неї ведуть три входи – з заходу, півночі та півдня. З обидвох сторін до вівтаря прибудовані ризниці. Під час останнього зовнішнього ремонту всі маківки покрили блискучою бляхою, а стіни оббили пластиковою вагонкою.

джерело

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt