БОРЩІВСЬКИЙ АГРОТЕХНІЧНИЙ КОЛЕДЖ

 В Вища освіта, ГОСПОДАРСТВО | ЕКОНОМІКА | ПРОМИСЛОВІСТЬ, НАУКА | ОСВІТА, Освіта в краї, Професійна та спеціальна освіта

БОРЩІВСЬКИЙ АГРОТЕХНІЧНИЙ КОЛЕДЖ
Тип ВНЗ: Коледж
Підпорядкування: Міністерство освіти і науки України
Тип НЗ: Заклад вищої освіти
Населений пункт: м. Борщів, Тернопільська обл.
Адреса: вул. Грушевського, 15
Телефони: 03541 21513, 22597
Веб-сайт: http://www.batk.edu.ua
E-mail: agrotehkol@gmail.com

Борщівський агротехнічний коледж – навчальний заклад І рівня акредитації, що більше 70 років з успіхом функціонує в системі аграрної освіти України, входить до п’ятірки кращих ВНЗ І-ІІ р. а. та готує фахівців із спеціальностей:

 • 075 Маркетинг
 • 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка
 • 192 Будівництво та цивільна інженерія
 • 201 Агрономія, “Монтаж, обслуговування устаткування і систем газопостачання”.
 • 208 Агроінженерія

Коледж має ліцензію на надання повної загальної середньої освіти, студенти мають можливість набути 18 робітничих професій. У 2004 році на базі навчального закладу відкрито десятий в Україні Регіональний навчально-практичний центр, в якому пройшли практичну підготовку майже 3000 слухачів.

Коледж входить до навчальних науково-виробничих комплексів, створених при аграрних університетах Вінниці, Кам’янця – Подільського, співпрацює з університетами міст Львова, Тернополя, Чернівців, Одеси, Харкова. В рамках ступеневої освіти укладено угоди про співпрацю з 20 професійно-технічними училищами і ліцеями, які готують фахівців за спорідненими спеціальностями.

Серед 98 педагогічних працівників — 1 кандидат педагогічних наук, 34 викладачі-методисти, 16 майстрів. Нагороджені знаком «Відмінник аграрної освіти і науки ІІІ ступеня» — 4 особи, знаком «А.С.Макаренко» — 6 осіб, знаком «Відмінник освіти України» — 36 осіб, нагороджені Почесними грамотами Мінагрополітики і продовольства України, Міносвіти молоді і спорту, почесними дипломами. Всього в навчальному закладі працює 272 особи.

Загальна площа будівель — 34050 м2:

 • 2 навчальні корпуси і територія навчально-виробничого підрозділу
 • 46 навчальних кабінетів
 • 52 аудиторії
 • 42 спеціалізовані лабораторії

До послуг студентів –

 • 2 гуртожитки (загальною кількістю місць ).
 • спортивний комплекс, загальною площею 6800 м2, розміщений на території 0,4 га
 • Палац студентів:
  • актова зала на 460 місць,
  • студентська бібліотека з книжковим фондом 98000 примірників,
  • студентська їдальня на 180 місць (в тому числі додатково функціонують ще три студентські буфети-кафе).

Парк ПЕОМ коледжу –

 • 4 повнокомплектних лабораторії (101 комп’ютер),
 • 8 комплектів аудіовізуальних засобів навчання на відділеннях, гуртожитках та бібліотеці коледжу, з’єднаних внутрішньою локальною мережею з підключенням до мережі Internet, Wi-Fi,
 • комп’ютерно-видавничий центр,
 • відділи методичного забезпечення при кожному з відділень.

В навчальному процесі коледжу використовується супутникове телебачення, встановлено внутрішній телекомунікаційний зв’язок.

Функціонують навчальні лабораторії на базі навчально-виробничого господарства, земельні угіддя становлять 490 га, машинно-тракторний парк налічує 29 одиниць техніки. Функціонують КДП, автотрактородром, ангари для зберігання сільськогосподарської техніки, майстерний тік.

Творчі колективи:

 • народна хорова капела «Гомін»,
 • народний аматорський гурт «Солоспів»
 • зразковий фольклорно-етнографічний театр «Жартівниці».

Випускається щомісячна газета «Коледжівські вісті».

Серед студентів – іменні та Президентські стипендіати, учасники зльотів «Лідери АПК – ХХІ ст.», члени регіональних рад самоврядування, переможці західного регіону в конкурсі «Кращий студент року». Активно діє студентський комітет та студентська профспілка.

Історія Борщівського агротехнічного коледжу

1946—1955

1 листопада 1946 – В Борщові однорічна сільськогосподарська школа (постанова Тернопільського виконкому обласної Ради депутатів трудящих за №1168, та постанови Ради Народних Комісарів УРСР №1542 від 25.11.1945). Перший директор – Лихолай М.М. Контингент учнів на початку її існування становив 270 осіб. Учні школи забезпечувалися гуртожитком і стипендією на загальних підставах.

До послуг учнів була невелика бібліотека, фонд якої нараховував 1654 книги. Невеличка учнівська їдальня , знаходилася в підвальному приміщенні. Учні школи проживали у двох пристосованих під гуртожитки будинках.

Педколектив школи складався із 12 викладачів, 5 майстрів виробничого навчання.
Школа мала і своє учбове господарство із 140 га. орної землі, а також пасіку, великий сад, виноградник. Із сільськогосподарської техніки в школі був тільки 1 трактор “Універсал”, 1 автомобіль, а також 1 кінна жатка.

Борщівська сільськогосподарська школа готувала спеціалістів: садоводів, садовиноградарів, виноградарів, лісоводів, пасічників, плодоовочеводів, овочеводів, полеводів на відділах – рільників, садоводів, овочеводів.

З 1946 року по 1955 рік Борщівська сільськогосподарська школа підготувала 1594 спеціалістів для сільського господарства краю, з них за профілями садоводів: – 430, садовиноградарів – 89, виноградарів – 71, лісоводів – 60, пасічників – 189, плодоовочеводів – 65, овочеводів – 156, полеводів – 534.

1955-1994

6 квітня 1955 — на базі однорічної сільськогосподарської школи було створено Борщівський технікум механізації сільського господарства (наказ Міністерства сільського господарства УРСР № 186 від 6 квітня 1955 року виданого, на основі постанови Ради Міністрів УРСР № 336 від 10 березня 1955 року). Перший директор — Дозорець М.П.

Спочатку в технікумі функціонувало лише одне відділення з підготовки техніків-механіків за спеціальністю 1508 “Механізація сільського господарства”. Тоді ж на це відділення були переведені учні з Заліщицького сільськогосподарського технікуму. Перший новий прийом на денне відділення Борщівського технікуму було проведено в серпні 1955 року. Контингент учнів складав на той час 355 осіб.

З року в рік педколектив технікуму, потім радгоспу технікуму, а ще пізніше коледжу очолюваний директорами – І.В.Войчишиним, І.П.Дмитришиним, Р.С.Базюком, І.А.Кузиком, І.О.Краснюком, В.В.Іванишиним, А.В. Твердохлібом постійно зміцнював навчально-матеріальну базу, прикладав максимум зусиль до покращення навчально-виховного процесу, організовував нові відділення.

12 серпня 1988 — Борщівський технікум механізації і електрифікації сільського господарства відповідно до наказу Державного агропромислового комітету УРСР набув статусу радгоспу -технікуму.

1994-

1 червня 1994 — Борщівський радгосп-технікум набув статусу агротехнічного коледжу і відповідно до постанови колегії Міністерства освіти України від 19 травня 1994 року протокол № 11/3 став здійснювати підготовку спеціалістів сільського господарства за другим рівнем акредитації.

2002 — Борщівський агротехнічний коледж очолює Козій Я.В.

2004 — на базі колежу відкрито навчально-практичний центр. Оновлено матеріально-технічну базу: побудовані дві нових котельні, проведені великі об’єми робіт з оновлення спортивного комплексу коледжу, господарська частина коледжу проводить постійні поточні ремонти студентських гуртожитків, навчальних корпусів .

Джерело:

Борщівський агротехнічний коледж [Електронний ресурс]. — Борщів, 2020. — Режим доступу: www.batk.edu.ua, вільний. — Дата ост. пер.: 20.11.2020.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt