БОРЩІВСЬКИЙ АГРОТЕХНІЧНИЙ КОЛЕДЖ
БОРЩІВСЬКИЙ АГРОТЕХНІЧНИЙ КОЛЕДЖ
Тип ВНЗ: Коледж
Підпорядкування: Міністерство освіти і науки України
Тип НЗ: Заклад вищої освіти
Населений пункт: м. Борщів, Тернопільська обл.
Адреса: вул. Грушевського, 15
Телефони: 03541 21513, 22597
Веб-сайт: http://www.batk.edu.ua
E-mail: agrotehkol@gmail.com
Борщівський агротехнічний коледж – навчальний заклад І рівня акредитації, що більше 70 років з успіхом функціонує в системі аграрної освіти України, входить до п’ятірки кращих ВНЗ І-ІІ р. а. та готує фахівців із спеціальностей:
- 075 Маркетинг
- 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка
- 192 Будівництво та цивільна інженерія
- 201 Агрономія, “Монтаж, обслуговування устаткування і систем газопостачання”.
- 208 Агроінженерія
Коледж має ліцензію на надання повної загальної середньої освіти, студенти мають можливість набути 18 робітничих професій. У 2004 році на базі навчального закладу відкрито десятий в Україні Регіональний навчально-практичний центр, в якому пройшли практичну підготовку майже 3000 слухачів.
Коледж входить до навчальних науково-виробничих комплексів, створених при аграрних університетах Вінниці, Кам’янця – Подільського, співпрацює з університетами міст Львова, Тернополя, Чернівців, Одеси, Харкова. В рамках ступеневої освіти укладено угоди про співпрацю з 20 професійно-технічними училищами і ліцеями, які готують фахівців за спорідненими спеціальностями.
Серед 98 педагогічних працівників — 1 кандидат педагогічних наук, 34 викладачі-методисти, 16 майстрів. Нагороджені знаком «Відмінник аграрної освіти і науки ІІІ ступеня» — 4 особи, знаком «А.С.Макаренко» — 6 осіб, знаком «Відмінник освіти України» — 36 осіб, нагороджені Почесними грамотами Мінагрополітики і продовольства України, Міносвіти молоді і спорту, почесними дипломами. Всього в навчальному закладі працює 272 особи.
Загальна площа будівель — 34050 м2:
- 2 навчальні корпуси і територія навчально-виробничого підрозділу
- 46 навчальних кабінетів
- 52 аудиторії
- 42 спеціалізовані лабораторії
До послуг студентів –
- 2 гуртожитки (загальною кількістю місць ).
- спортивний комплекс, загальною площею 6800 м2, розміщений на території 0,4 га
- Палац студентів:
- актова зала на 460 місць,
- студентська бібліотека з книжковим фондом 98000 примірників,
- студентська їдальня на 180 місць (в тому числі додатково функціонують ще три студентські буфети-кафе).
Парк ПЕОМ коледжу –
- 4 повнокомплектних лабораторії (101 комп’ютер),
- 8 комплектів аудіовізуальних засобів навчання на відділеннях, гуртожитках та бібліотеці коледжу, з’єднаних внутрішньою локальною мережею з підключенням до мережі Internet, Wi-Fi,
- комп’ютерно-видавничий центр,
- відділи методичного забезпечення при кожному з відділень.
В навчальному процесі коледжу використовується супутникове телебачення, встановлено внутрішній телекомунікаційний зв’язок.
Функціонують навчальні лабораторії на базі навчально-виробничого господарства, земельні угіддя становлять 490 га, машинно-тракторний парк налічує 29 одиниць техніки. Функціонують КДП, автотрактородром, ангари для зберігання сільськогосподарської техніки, майстерний тік.
Творчі колективи:
- народна хорова капела «Гомін»,
- народний аматорський гурт «Солоспів»
- зразковий фольклорно-етнографічний театр «Жартівниці».
Випускається щомісячна газета «Коледжівські вісті».
Серед студентів – іменні та Президентські стипендіати, учасники зльотів «Лідери АПК – ХХІ ст.», члени регіональних рад самоврядування, переможці західного регіону в конкурсі «Кращий студент року». Активно діє студентський комітет та студентська профспілка.
Історія Борщівського агротехнічного коледжу
1946—1955
1 листопада 1946 – В Борщові однорічна сільськогосподарська школа (постанова Тернопільського виконкому обласної Ради депутатів трудящих за №1168, та постанови Ради Народних Комісарів УРСР №1542 від 25.11.1945). Перший директор – Лихолай М.М. Контингент учнів на початку її існування становив 270 осіб. Учні школи забезпечувалися гуртожитком і стипендією на загальних підставах.
До послуг учнів була невелика бібліотека, фонд якої нараховував 1654 книги. Невеличка учнівська їдальня , знаходилася в підвальному приміщенні. Учні школи проживали у двох пристосованих під гуртожитки будинках.
Педколектив школи складався із 12 викладачів, 5 майстрів виробничого навчання.
Школа мала і своє учбове господарство із 140 га. орної землі, а також пасіку, великий сад, виноградник. Із сільськогосподарської техніки в школі був тільки 1 трактор “Універсал”, 1 автомобіль, а також 1 кінна жатка.
Борщівська сільськогосподарська школа готувала спеціалістів: садоводів, садовиноградарів, виноградарів, лісоводів, пасічників, плодоовочеводів, овочеводів, полеводів на відділах – рільників, садоводів, овочеводів.
З 1946 року по 1955 рік Борщівська сільськогосподарська школа підготувала 1594 спеціалістів для сільського господарства краю, з них за профілями садоводів: – 430, садовиноградарів – 89, виноградарів – 71, лісоводів – 60, пасічників – 189, плодоовочеводів – 65, овочеводів – 156, полеводів – 534.
1955-1994
6 квітня 1955 — на базі однорічної сільськогосподарської школи було створено Борщівський технікум механізації сільського господарства (наказ Міністерства сільського господарства УРСР № 186 від 6 квітня 1955 року виданого, на основі постанови Ради Міністрів УРСР № 336 від 10 березня 1955 року). Перший директор — Дозорець М.П.
Спочатку в технікумі функціонувало лише одне відділення з підготовки техніків-механіків за спеціальністю 1508 “Механізація сільського господарства”. Тоді ж на це відділення були переведені учні з Заліщицького сільськогосподарського технікуму. Перший новий прийом на денне відділення Борщівського технікуму було проведено в серпні 1955 року. Контингент учнів складав на той час 355 осіб.
З року в рік педколектив технікуму, потім радгоспу технікуму, а ще пізніше коледжу очолюваний директорами – І.В.Войчишиним, І.П.Дмитришиним, Р.С.Базюком, І.А.Кузиком, І.О.Краснюком, В.В.Іванишиним, А.В. Твердохлібом постійно зміцнював навчально-матеріальну базу, прикладав максимум зусиль до покращення навчально-виховного процесу, організовував нові відділення.
12 серпня 1988 — Борщівський технікум механізації і електрифікації сільського господарства відповідно до наказу Державного агропромислового комітету УРСР набув статусу радгоспу -технікуму.
1994-
1 червня 1994 — Борщівський радгосп-технікум набув статусу агротехнічного коледжу і відповідно до постанови колегії Міністерства освіти України від 19 травня 1994 року протокол № 11/3 став здійснювати підготовку спеціалістів сільського господарства за другим рівнем акредитації.
2002 — Борщівський агротехнічний коледж очолює Козій Я.В.
2004 — на базі колежу відкрито навчально-практичний центр. Оновлено матеріально-технічну базу: побудовані дві нових котельні, проведені великі об’єми робіт з оновлення спортивного комплексу коледжу, господарська частина коледжу проводить постійні поточні ремонти студентських гуртожитків, навчальних корпусів .
Джерело:
Борщівський агротехнічний коледж [Електронний ресурс]. — Борщів, 2020. — Режим доступу: www.batk.edu.ua, вільний. — Дата ост. пер.: 20.11.2020.