БОРАЧОК Северин Юліанович

 В Архітектори | Художники | Скульптори, Діаспора, ДОВІДКОВІ РЕСУРСИ, КУЛЬТУРА | ЛІТЕРАТУРА | МИСТЕЦТВО, Образотворче мистецтво | Архітектура
БОРАЧОК Северин Юліанович (Severinus Boraczok; 22.06.1898, с. Сороцьке Теребовель­сь­кого повіту, Галичина — 08.07.1975, м. Буффало, США) — маляр-пост­iм­пресiонiст. Член АНУМ.

Народився 22 червня 1898 в с. Сороцьке, нині Теребовлянського району Тернопільської області. Навчався в Краківській Ака­демiї Мис­тецтв (1921—1924), а вiд 1925 в па­ризь­кому вiд­дiлi Кракiв­ської Академiї. У 1937 році переї­­хав до Мюнхену, а вiд 1962 про­жи­вав у США. Його картини вистав­ля­лися у Львовi, Варшавi, Парижi, Женевi, Мюнхенi й Нью-Йорку. Член Асоці­ації Незалежних Українських Мист­ців у Львові і багатьох французьких, німецьких і польських мистецьких товариств.

Як мистець-маляр кори­с­тувався рiзновидною тех­нi­кою i рiзними матерiалами. Мав тонке від­чуття кольорів і вірту­озне ком­понування кар­тин. Доміну­ва­ли в основному зелені й жовті кольори. Ма­лю­вав пейзажі та ком­по­зиції з людських фігур в пленері, пере­важ­но оліями або ґвашами, а також коней в русі. В 1960-х працював деякий час у кольоровому склі, з якого творив мозаїчні композиції. Цією технікою виконав ікони для іконостасу в каплиці українського дому в Маквілері (Mackwiller), Франція.

Помер 8 липня 1975 року в м. Буффало, США.

Джерело

Титла, Б. БОРАЧОК Северин Юліанович [Текст] / Б. Титла // Енциклопедія української діяспори. Т. 1: Сполучені Штати Америки, кн. 1: А — К / гол. ред. Василь Маркусь ; іл. Надія Заяць . — Нью-Йорк;Чікаго : Наукове Товариство ім. Шевченка в Америці, 2009 . — 433 с. : іл. — Режим доступу: http://eudusa.org/index.php?title=Boraczok_Severinus, вільний. — Дата ост. пер.: 20.04.2020.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt