БІЛИНСЬКИЙ Клавдій

 В Видатні діячі регіону, почесні громадяни регіону, Історія регіону, Освітяни

Український освітянин, громадський діяч Клавдій Білинський. джерело

БІЛИНСЬКИЙ Клавдій (2010.1865, с. Соснів, нині — Теребовлянський район (або с. Синява, тепер Збаразький район) — 28.05.1937, м. Бережани) — український громадський та політичний діяч на Буковині, педагог, доктор філософії, гімназійний професор, делегат Української Національної Ради ЗУНР.

Навчався у Віденському університеті. Переписувався з Іваном Франком. Учителював у Львові, Тернополі, Станіславові. По тому — гімназійний професор у Чернівцях. Працював директором гімназій «Рідної Школи» у Городенці та Рогатині.

Восени 1918 року — в складі Буковинської делегації УНР — представляв Народну партію — разом з Мироном Кордубою та Романом Цегельським. У листопаді 1918 р. від імені УНРади перебирав командування поліцією Буковини у поліційного директора, надвірного радника Тарангула, керівництво дирекцією передав надкомісару Яворському.

1920 року заснована українська гімназія в Снятині, на посаду першого директора прийшов Клавдій Білинський. У 1924 році польська адміністрація ліквідувала українську гімназію. Син Андрій Білинський — правознавець, економіст, громадсько-політичний діяч.

Джерело

Мельничук, Б. Іван Франко і Тернопільщина [Текст] / Мельничук Б., Уніят В. — Тернопіль : Тернограф, 2012. — 280 с.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt