БІЛА КРИНИЦЯ № 1 | Заліщицький район | Тернопільська область

 В Пам'ятки природи

БІЛА КРИНИЦЯ № 1 — гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення. Розташована на північно-східній околиці с. Хартонівці Заліщицького району, в межах лівої частини долини невеликого потічка, що впадає у ріку Тупа.

Оголошена рішенням Тернопільської обласної ради від 18 березня 1994 року “Про внесення змін і доповнень до мережі територій та об’єктів природно-заповідного фонду і затвердження Списку дикорослих рідкісних, реліктових, ендемічних рослин області, що підлягають особливій охороні”.

Площа 0,02 га.

Під охороною — джерело питної води, що має важливу науково-пізнавальну, історико-культурну та естетичну функції. На ділянці розміром 10×20 метрів із-під схилу витікає ще ряд інших джерел, що живлять потічок.

Біля джерела встановлено хрест та невелику огорожу розміром 2×2 м. Люди освячують воду у джерелі. Вода використовується місцевими жителями для пиття та приготування їжі.
Пам’ятка природи перебуває у віданні Угриньківської сільської ради Заліщицького району.

Джерела:

П‘ятківський, І. Криве [Текст] / І. П‘ятківський // Тернопільський енциклопедичний словник : у 4 т. / редкол.: Г. Яворський та ін. – Тернопіль, 2004. – Т. 1 : А – Й. – С. 127.

Джерело “Біла криниця № 1” [Текст] / В. М. Черняк, Г. Б Синиця, І. О П’ятківський // Унікальні перлини Тернопільщини. – Тернопіль, 2014. – С. 182.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt