БЕДНАРСЬКИЙ-ВОЛОД Володимир-Маріан Мефодійович

 В Архітектори | Художники | Скульптори, Діаспора

джерело: http://esu.com.ua

БЕДНАРСЬКИЙ-ВОЛОД Володимир-Маріан Мефодійович (1.01.1927, с. Бишки, нині Козівського району—30.09.1996, Гамільтон, Канада) — скульптор, графік.  Премія «Найкращий колір» (1957, Монреаль).

Народився 1 січня 1927 року в с. Бишки, нині Козівського району. Середню освіту здобув у Бережанській гімназії, згодом продовжив навчання в м. Празі (нині Чехія).

Перебував у таборах для переміщених осіб в Авґсбурзі (Баварія, Німеччина), де склав іспит зрілості, далі були Фюссен, Міттенвальд, Мюнхен. Після Другої світової війни студіював медицину в Мюнхенському університеті.

У 1949 році емігрував до Канади. У м. Монреалі вивчав ужиткове мистецтво в Університеті сера Джорджа Вільямса, пізніше перейменованому в Університет «Конкордія». Після його закінчення працював графіком і живописцем, потім — директором та менеджером у фірмах та агентствах Монреаля й Торонто.

джерело: http://esu.com.ua

Брав активну участь у щорічних міжнародних семінарах і симпозіумах у Нью-Йорку та Чикаго (США). Оформив виставки:

  • «Голос народу» на «Експо’67» (1967, м. Монреаль),
  • «Майбутнє українців Квебеку» (1972; до 100-річчя від часу заснування провінції Манітоби),
  • «Людина і світ» (м. Монреаль).

В. Беднарський автор екслібрисів, листівок, художник-оформлювач книжок. Особливої уваги заслуговує його робота пам’яті вояків УПА на цвинтарі Святого Володимира в м. Оквіллі біля м. Торонто (Канада, 1988).

Також він створив бронзові дошки до 100-річчя поселення українців у Канаді й 1000-ліття християнства в Україні, виконав серію ліноритів до опери «Купало» А. Вахнянина тощо.

Художник мав ряд персональних виставок, які проходили в Едмонтоні, Гамільтоні, Монреалі, Торонто (усі — Канада) та Чикаго (США). У 1957 році він отримав премію монреальської преси «Найкращий колір».

У 1993 році відвідав м. Бережани. Дещо з його творчого доробку — картини, плакати, художні листівки — зберігається в Бережанському музеї книги.

Помер В. Беднарський 30 вересня 1996 року в м. Гамільтоні. Похований на цвинтарі «Йорк» у м. Торонто.

Джерела:

Беднарський-Волод Володимир-Маріан Мефодійович  [Текст] // Мистці Тернопільщини. Ч. 1. Образотворче мистецтво : бібліогр. покажч. / Департамент культури, релігій та національностей Терноп. облдержадмін., Терноп. обл. універс. наук. б-ка ; уклад. В. Миськів ; авт. вступ. ст. І. Дуда ; ред. Г. Жовтко ; керівник проекту та наук. ред. В. Вітенко. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2015. — С. 381—382 : фот. — (Мистецька Тернопільщина). — Режим доступу: http://library.te.ua/wp-content/uploads/2009/03/2016_mt.pdf (останній перегляд: 30.05.2019).

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt