БАРНА Олег Степанович

 В Видатні діячі регіону, почесні громадяни регіону, ДЕРЖАВНА ВЛАДА ТА УПРАВЛІННЯ КРАЮ, ДОВІДКОВІ РЕСУРСИ, Загальна освіта, НАУКА | ОСВІТА, Освіта в краї

фото з ФБ-сторінки Олега Барни

БАРНА Олег Степанович (18.04.1967, с. Нагірянка, Україна) — український громадсько-політичний діяч, правозахисник, педагог. Брат Степана Барни. ФБ-сторінка: https://www.facebook.com/Oleg.Barna.Official

Олег Барна народився 18 квітня 1967 року У селі Нагірянці Чортківського району Тернопільської области України

Закінчив фізико-математичний факультет Тернопільського педагогічного інституту (1991, нині національний університет).

У 1985—1987 роках проходив службу в армії.

Працював вчителем математики, фізики, інформатики, допризовної підготовки в Ридодубівській та Білобожницькій школах (1991-2014).

Громадсько-політична діяльність

1 вересня 2015 р виник інцидент із депутатом РПЛ Юрієм Чижмарем у коридорі каналу «NewsOne». На той час Чижмарь був головою Тернопільської ОДА.

– у 2010 році сфабрикували та порушили кримінальну справу за нібито побиття Олегом Барною голови Чортківської РДА за роздачу останнім земель запасу селища невідомим людям без погодження із Нагірянською селищною радою. Справу передали до сусіднього Гусятинського району. Судом першої інстанції О.Барні було винесено вирок 3 роки обмеження волі. Відмовившись від послуг адвоката, Олег Барна сам добився перегляду справи апеляційним судом, сам вів свій захист, внаслідок чого вирок замінили на 1 рік умовно. Повне виправдання О.Барни вимагало б тоді притягнення до кримінальної справи тих, хто її фабрикував. Даний прецедент в Україні зобов’язав голів Районних адміністрацій погоджувати подібні рішення із органами місцевого самоврядування.

У своїй депутатській діяльності Олег Барна виступав:

  • проти запровадження продажу землі с/г призначення: «Земля не може бути товаром ні з точки зору політекономії, ні з точки зору філософії!».
  • Також Олег Барна був проти імплементації у вітчизняне законодавство європейських ЛГБД стандартів, за збереження моральних християнських цінностей традиційної української родини, за заборону публічних маршів, пов’язаних із будь-якою сексуальною орієнтацією,
  • проти продажу і приватизації стратегічних галузей (“Укрспирт”, “Укрзалізниця”, “Укроборонпром”, “Укренерго”…),
  • проти партійної системи виборів і проти фінансування партій з державного бюджету,
  • за повернення національних православних святинь Почаївської та Києво-Печерської Лаври в лоно Православної церкви України, вимагав разом із депутатом Тарасом Юриком (м.Тернопіль), Олександром Дехтярщуком (м.Дубно, Рівненська область) від Міністра МВС взяти дані святині під охорону та дотримання правопорядку державними підрозділами національної гвардії та поліції України. З даних питань О.Барна активно виступав з трибуни ВРУ та подавав законопроекти.

Олег Барна разом з іншими депутатами-ветеранами АТО входив у депутатську групу, яка систематично приймала участь у нарадах Міністра Оборони з питань розбудови та реформування ЗСУ.

За сприяння О.Барни було відбудовано військову частину у м.Чортків та за інвестиції японського бізнесу збудовано завод Чортківська філія ТОВ «СЕ Борднетце –Україна» (Повідомив Президент УКраїни Петро Порошенка на відкритті заводу у м.Чорткові).

2015-2018 рр. Олег Барна брав участь у Міжнародному економічному форумі у м.Криниця-Здруй (Республіка Польща), де виступав з питань безпеки, мав конфлікти із проросійськими європейськими політиками та російськими політтехнологами, які війну на Сході України оцінювали як громадянський конфлікт.

У лютому 2017 році у Варшаві (Польща) на зустрічі депутатів ВРУ із парламентарями Сейму та Міністром закордонних справ на зауваження польської сторони щодо неприпустимості героїзації С.Бандери та армії УПА , Олег Барна відповів:

“Якщо ви нам хочете дорікнути С. Бандерою та УПА, то вам слід нагадати про звірства проти українців на території України вашого національного героя Пілсудського та Польської армії крайовою, зокрема щодо українців-лемків під час депортації “Вісла”, проти мого батька та дідуся зокрема. Тому залишимо минуле для істориків, а зараз нам потрібно творити спільне майбутнє, щоб протидіяти нашому спільному російському ворогу.”

30 жовтня 2018 року на засіданні Ради Безпеки ООН (Нью-Йорк, США) постійний представник Російської Федерації Василь Нєбєнзя поскаржився на вислови Народного депутата України Олега Барни щодо росіян, процитувавши його: ” Олега Барна на ведущем украинском телеканале, цитирую: “Русские – это не народ, это население без истории. Это байстрюки. Татаро-монгольская смесь. Народ, который постоянно у всех что-то крал” . Дослівні слова Олега Барни: “Росіяни – це не нація, навіть не народ. Це байстрюки татаро-монгольської орди без своєї історії, культури, віри, які вони постійно крали в інших народів, на яких нападали.”

Рішенням влади Російської Федерації Огег Барна є нев’їзною до країни особою.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt