БАРАН Василь Дмитрович

 В Діячі культури й мистецтва, Митці | Мистецькі колективи | Виконавці
БАРАН Василь Дмитрович 08.01.1949, с. Стегниківці Тернопільського району Тернопільської області) —  український хоровий диригент, керівник вокально-хорових колективів, діяч культури й мистецтва.

Василь Дмитрович народився 8 січня 1949 року в селі Стегниківці Тернопільського району на Тернопільщині. Закінчив:

  • Тернопільську ДМШ по класу акордеона, 
  • відділ хорового диригування Тернопільського музичного училища (нині музичний коледж) (1971–1975), 
  • диригентсько-хоровий відділ Харківського інституту культури імені І.П. Котляревського (1990–1995).

Трудову діяльність в галузі культури розпочав в 1975 році.  Протягом всієї творчої діяльності керував такими вокально-хоровими колективами:

  • народною аматорською хоровою капелою Монастириського районного Палацу культури,
  • народною аматорською хоровою капелою Підгаєцького районного будинку культури,
  • хором працівників культури Монастириського району,
  • народним аматорським чоловічим вокальним ансамблем Монастириського РБК,
  • хором Монастириської райлікарні,
  • жіночим тріо,
  • чоловічим квартетом та мішаним ансамблем Монастириського РПК.

З часу заснування естрадно-симфонічного оркестру являється його учасником і грає на саксофоні а в ансамблі народної музики виконує партію акордеона.

В 1990 році при Монастириському РПК організовується народний хор «Яворина» лемківського районного товариства і відтоді Василь Дмитрович являється його незмінним керівником.

Згодом лемківському народному хору «Яворина» за високий виконавський рівень колегія управління культури облдержадміністрації присвоює почесне звання «народний аматорський колектив».

Протягом багатьох років діяльності хор «Яворина» бере активну участь у Всеукраїнському фестивалі лемківської культури «Дзвони Лемківщини» у Монастириську, учасник лемківської «Ватри» у Ждині (Польща).

Хор «Яворина» під керівництвом Василя Барана часто виїжджає з концертами до Івано-Франківська, Львова, Тернополя, учасник концертів на Співочому полі в Тернополі, творчих звітів Монастирищини в Тернополі в палаці культури «Березіль» імені Леся Курбаса та інш.

Окрім творчої діяльності, Василь Дмитрович Баран багато років віддав адміністративній роботі, працюючи на посаді начальника відділу культури Монастириської райдержадміністрації.  Саме за його участі в районі започатковано проведення Міжнародного фестивалю лемківської культури «Дзвони Лемківщини»створено один культурно-дозвіллєвий та чотири освітньо-культурних комплексів.

В час його роботи, як начальника відділу культури, успішно працює сім народних аматорських колективів і ще чотирьом присвоєно звання «народний», відкрито два музеї. 

Джерело

Василь Баран [Електронний ресурс] / підгот. І. Виспінський // Facebook. Тернопільський обласний методичний центр народної творчості. – (Славетні постаті Тернопільщини). – Режим доступу: https://www.facebook.com/ternopilomcnt. – Назва з екрана. – Дата публікації: 03.12.2019. – Дата перегляду: 15.12. 2019.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt