АВАГЯН Олександр Беніамінович

 В ДОВІДКОВІ РЕСУРСИ
АВАГЯН Олександр Беніамінович (12. 11. 1944, м. Київ – 26. 07. 1988, смт Меджибіж Летичівського району Хмельницької області) – археолог, музикант, поет, спелеолог.Працював в Архіт.-археол. загоні Ін-ту археології АН УРСР (1981-1984), в Українському спеціальному науково-реставраційному проектному інституті (1985–1988).

Співзасновник української спелеоархеології (скелеїстики), автор першої наукової систематизації давньоукраїнських печерних споруд. Організував експедиції для дослідження печер Озерна та Оптимістична біля с. Кривче Борщівського району, в результаті яких було виявлено, що вони – одні з найбільших у світі.

На честь Авагяна названо грот у печері Голубі озера. 1962 організував рок-ансамбль «Березень». У співавторстві з М. Ніколаєвим та В. Криштофовичем створив рок-оперу «Марія Оранта».

Джерело:

Бобровський, Т. АВАГЯН Олександр Беніамінович [Текст] / Т. Бобровський, Б. Жолдак (ЕСУ) // Тернопільський енциклопедичний словник : у 4 т. / редкол.: Г. Яворський та ін. – Тернопіль, 2004. – Т. 1 : А – Й. – С. 18–19.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt