ЛЕМІШКА Ярослав Петрович

 В Діячі культури й мистецтва, Митці | Мистецькі колективи | Виконавці
ЛЕМІШКА Ярослав Петрович (26.07.1961, с. Соснів Теребовлянського району Тернопільської області, Україна) — український оперний і камерний співак (тенор). Народний артист України (2011), професор. Чоловік Наталії Лемішки.

Народився  в 1961 році, в с. Соснові Теребовлянського району. З дитинства займався співом, брав участь у шкільному хорі. Любов до пісні та мрія співати на великій сцені не полишали його ніколи. Музичну освіту здобув у Тернопільському музичному училищі, а в 1985 році вступив до Київської консерваторії на вокальний факультет (клас К. Огнєвого).

У 1990 р. повернувся до м. Тернополя , де працював до 1992 року в Тернопільському музично-драматичному  (тепер, Тернопільський академічний обласний український драматичний театр імені Т. Г. Шевченка) театрі на посаді актора драми . Виконував партії Андрія („Запорожець за Дунаєм” С.Гулака-Артемовського), Петра („ Наталка-Полтавка” М.Лисенка),та ін.

Згодом Я.Лемішка став солістом-вокалістом Тернопільської обласної філармонії. У репертуарі співака провідні арії з опер „ Травіата” та „Ріголетто” Дж.Верді, „Тоска” Дж.Пуччіні, „Любовний напій” Г.Доніцетті ,”Шукачі перлів” і „Перська красуня” Ж.Бізе, „Майська ніч” М.Римського-Корсакова , ”Євгеній Онєгін” П.Чайковського, а також романси й народні пісні. Виступав у Бельгії, Іспанії, Голландії, Німеччині та інших країнах Європи, Канади та США.

У 1994 – викладач кафедри музикознавства, сьогодні професор кафедри театрального мистецтва ТПУ ім. В.Гнатюка. З 2007 року – директор Тернопільської обласної філармонії. У 2009 р.- лауреат Всеукраїнської премії ім. братів Богдана та Левка Лепких. У 2011 р.- народний артист України.

Джерело:

Дем’янова, І. ЛЕМІШКА Ярослав Петрович [Текст]  /І. Дем’янова // Тернопільський енциклопедичний словник : у 4 т. / редкол.: Г. Яворський та ін. Тернопіль, 2005. Т. 2 : К — О. С. 341.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt