Народний аматорський хор «Покрова» народного дому с. Лапшина Бережанського району

 В Митці | Мистецькі колективи | Виконавці

Народний аматорський хор «Покрова» народного дому с. Лапшина
Бережанського району

   Тернопільська область,
Бережанський район,
с. Лапшин, 47517

   тел.:067 30 111 23 

   Режим роботи:

   Вівторок:              17.00 – 19.00 год.
   П’ятниця:             17.00 – 19.00 год. 

У мальовничому селі Лапшин Бережанського району з давніх-давен шанували, підтримували і розвивали наші українські звичаї, обряди. В селі дуже шанували спів, тому з покоління в покоління передавалися ці навички співу, а в 2005 році молодь села при народному домі організувала вокальний жіночий ансамбль «Галичанка», керівником якого став Пашуля Олег Володимирович.

Ансамбль постійно вдосконалювався в професійному плані, а також зростав у кількісному складі і вже у 2007 році утворився хор, який дістав назву «Покрова», а в 2011 році хор захистив звання «народний аматорський». Керівником колективу залишився Пашуля О.В.

Мішаний хор «Покрова» існує в народному домі села Лапшинз 2007 р. На сьогоднішній день його склад нараховує 27 чоловік. Хор є активним учасником культурно-мистецького життя села Лапшин, міста Бережани та району.

Багатий, цікавий, різноплановий репертуар хору та висока виконавська майстерність і самобутність дозволили йому посісти чільне місце серед сільських аматорських колективів, які працюють у вокально-хоровому жанрі.

Непересічний талант керівника Пашулі Олега Володимировича вивів «Покрову» на районну сцену, де колектив здобув прихильність і популярність глядачів. Хор «Покрова» регулярно приймає участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі стрілецької та повстанської пісні «Дзвони Лисоні».

У 2009 році хор приймав участь у регіональному фестивалі духовної пісні «Один Бог, один народ, одна Україна», що відбувався у Підгаєцькому районі, нагороджений дипломом.

У 2011 році, коли Бережанський район ставив звітний концерт «Єднайсь український народе» в області, хор «Покрова» приймав активну участь.

Хор «Покрова» добре знаний і у навколишніх селах району, зокрема таких як Вербів, Рогачин-Містечко, Гиновичі, Жуків, бо неодноразово доводилося виступати у таких селах.

Найбільшим творчим доробком хору «Покрова» є спів Божественної літургії у церкві св. Миколая с. Лапшин. В час Новорічних та Різдвяних святхористи щедро розносять адресні пісні віншування, колядки у домівки односельчан, установи та підприємства рідного села.

Колектив є незмінним та незамінним учасником усіх культурно-мистецьких, просвітницьких, громадсько-політичних заходів, дійств, акцій у селі Лапшині.

Постійна, наполеглива, цілеспрямована праця колективу на чолі з невтомним, умілим, ініціативним керівником Пашулею О.В. сприяє росту виконавської майстерності, професійному звучанню, завоюванню прихильності глядачів, зміцненню авторитету.

Мішаний хор «Покрова» народного дому с. Лапшинзаслуговує на увагу як в творчому плані, так і в практичній концертній діяльності. Досвід цього колективу гідний наслідування, активної пропаганди та популяризації.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt